...
TSK Mehmetçik Vakfı
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1563 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

2016 Avrupa Kupası

05 Haziran 2016 Tarihinde Yayınlandı 59 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»2016 Avrupa Kupası

2016 europe cupHaziran ve Temmuz ayı içerisinde yer verilecek olan 2016 Avrupa Kupası mücadeleri için gerekli kurumların toplanması ve kararların alınması sağlanmıştır. Her sene 16 takımın katılmış olduğu turnuva da bu sene ilk defa 24 takım yer alacaktır. UEFA federasyon toplanmaları sonucunda 24 takımın belirlenmesi sağlanmıştır. Takımların mücadele edecek ülke ise Fransa olarak yer almaktadır. Fransa’nın Paris, Nice, Marsilya gibi kentlerinde oynanacak olan maçlar için gerekli olan tüm denetimlerde yapılmaktadır. Ev sahibi olmasından dolayı turnuvaya A grubundan katılın Fransa ilk mücadelesini turnuvanın başlandıç tarihi olan 10 Haziran’da Romanya karşısından yapacaktır. Geçen senenin şampiyonu olan İspanya ise D grubunda yer alarak Türkiye ile grup mücadelesinde yer alacaktır. 17 Haziran olarak belirlenen İspanya maçı saat 22.00′ da ekranlarda yer alacaktır.

2016 Avrupa Turnuvası Tarihleri

Önce grup maçlarına yer verilecek olan turnuvada 10-22 Haziran tarihleri arasında elemeler yapılacaktır. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için son 16 turu maçları ise 25-27 Haziran ile yerine getirilecektir. Son 16 turu maçları akabinde ise çeyrek final maçları 30 Haziran ve 3 Temmuz arasından oynanması belirlenmiştir. Çeyrek finalden başarı sağlayan takımlar ise 6-7 Temmuz içerisinde yarı final maçlarını yapacaklar. Son olarak ise 10 Temmuz tarihinde geriye kalan iki takımın final maçına yer verilmesine karar verilmiştir. Turnuva tam olarak 1 ay sürecek ve 10 Temmuz tarihinde son bulacaktır. Maç tarihleri ve eşleşmeleri ise UEFA kurumu tarafından belirlenmiş olup futbol severlere sunulmuştur. Fransa’da yapılacak olan maçlar sonucunda bu senenin Avrupa şampiyonunun belirlenmesi sağlanacaktır. 2012 yılında Kiev’de düzenlenen Avrupa kupası maçında İtalya ve İspanya mücadele etmiş bu maç sonucunda ise 4-0 skorla İspanya şampiyon olmaya hak kazanmıştır. Bu sene direk olarak turnuvaya giriş yapan İspanya’nın ilk mücadelesi Çek Cumhuriye olurken devamında ise Türkiye ile maçı olacaktır.

2016 Avrupa Mücadelesinde Türkiye

Ülkemiz ne yazık ki 2012 maçların Avrupa’ da temsilci olamamıştır. Nitekim bu sene FIFA‘ da en yüksek puan alan ülke olarak yer almasından dolayı turnuvaya en iyi 3. olarak katılma hakkına sahip olmuştur. 2016 Avrupa Kupası Türkiye yapılan torba seçimleri sonucunda 4. torbadan giriş yapmış ve D grubunda yer almıştır. D grubunda mücadele vereceği diğer ülkeler olarak ise sırasıyla Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti yer almaktadır. 10 ve 22 Haziran ile mücadele edilecek olan grup maçlarında ülkemiz 12 Haziran’da başlangıcını yapacaktır. Devamında ise 17 ve 21 Haziran’ da maç yaparak tur atlama mücadelesi vermesi beklenmektedir. Grubunda ki maçlar sırasıyla 12 Haziran Türkiye-Hırvatistan, 13 Haziran İspanya-Çek Cumhuriyeti, 17 Haziran Çek Cumhuriyeti-Hırvatistan, 17 Haziran İspanya-Türkiye, 21 Haziran Hırvatistan-İspanya ve 21 Haziran Çek Cumhuriyeti-Türkiye olarak belirlenmiştir. İlk olarak Paris’te olacak olan maçlar devamında Nice ve Lens şehirlerince ele alınmaktadır.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika