...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Ak Parti Beypazarı Engelliler Koordinasyon Merkezi’nden Duyuru

19 Şubat 2013 Tarihinde Yayınlandı 593 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Ak Parti Beypazarı Engelliler Koordinasyon Merkezi’nden Duyuru

beypazari ak parti engelli koordinasyon merkeziEngelli Memur Adayları İçin Yerleştirme Tarihleri Belli Oldu

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ilgili kurumlarımızın yoğun çalışmaları sonrasında meyvesini veren ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta müjdesini verdiği 2013 yılında yerleştirmeleri yapılacak 8 bin 115 engelli kadrosunun ayrıntıları belli oldu.

Devlet Personel Başkanlığı’nca kamu kurum ve kuruluşlarımızdan gelen talepler neticesinde 2013 yılında engelli vatandaşlarımızın atanması amacıyla daha önceden kamuoyuna açıklanan 5423 adet memur kadro sayısı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ilgili kurumlar arasında yapılan görüşmeler sonrasında 8115’e çıkarılmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) işbirliği ile dünyada ilk kez 2012 yılında ülkemizde uygulanan ÖMSS  ve Kuraya katılan engelli memur adayları için, 2013 yılında yapılacak olan yerleştirme başvuru tarihleri ÖSYM Başkanlığı internet sitesinde duyuruldu.

Tercih Kılavuzu, 28 Şubat-8 Mart 2013 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Bu amaçla hazırlanan 2013-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır. Buna göre, engelli memur adayları 28 Şubat – 8 Mart 2013 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesi olan www.osym.gov.tr adresine girerek ÖMSS kadroları arasından tercihlerini yapacaklardır.

Ak Parti Beypazarı İlçe Başkanı Avni ERDOĞAN engellilerimizin tercih yapması konusunda gerekli yardımı yapacaklarını özellikle vurgulamıştır.Beypazarında hizmet vermekte olan Ak Parti Engelliler Koordinasyon Merkezinde engellilerimize tercih yapma konusunda gerekli destek sağlanacaktır.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika