...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

AK PARTİ’DE YENİ DÖNEMİN SÜPRİZLERİ

07 Nisan 2015 Tarihinde Yayınlandı 820 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»AK PARTİ’DE YENİ DÖNEMİN SÜPRİZLERİ

AK Parti MYK tarafından onaylanan aday listesi bugün Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek. Ankara’da AK Parti’ye başvuran 700 aday liste heyecanı yaşayacak

AK PARTİDE YENİ DONEMAK Parti 7 Haziran seçimleri için hummalı bir çalışma yürütürken başkentte de temayüller, Genel Merkez mülakatları, teşkilat ve esnaf ziyaretleriyle değerlendirmeye alınan 700 aday adayı büyük yarışta ilk etabın sonuna geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında aday adaylarıyla ilgili verilerin değerlendirildiği, AK Parti Üst Komisyon toplantısı yaklaşık 12 saat sürdü. Bu toplantı ileAnkara’dan milletvekili olacak adaylar netleşirken SABAH Ankara başkent kulislerine kulak verdi.

KADIN VE GENÇ ADAY ARTIYOR
AK Parti’nin kuruluşundan bu yana görev alan Ankara milletvekilleri Ali Babacan, Salih Kapusuz, Haluk İpek, Cemil Çiçek, Bülent Gedikli, Reha Denemeç, Cevdet Erdöl gibi isimler 3 dönem kuralı nedeniyle bu dönem listelerde yer alamayacak. Bu isimlerin pek çoğu geçmişteki seçimlerde kendi memleketleri yerine Ankara’dan liste başına konularak AK Parti’nin oy oranlarının artmasında etkili olmuştu. Bu isimlerin listelerde olmaması nedeniyle başkentte herhangi bir boşluk olmaması için partinin yeni kurmayları ile 3 döneme takılmayan bazı bakanların Ankara’ya kaydırılacağı belirtiliyor. Kadın ve gençlere ayrı önem veren AK Parti’de bu dönem Ankara için de kadın ve genç aday sayısında artış yaşanacağı, başörtülü adayların ön planda olacağı, önceliğin teşkilattan gelen isimlere verileceği edinilen bilgiler arasında.

BAN VE AYDIN
Kulislere göre Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Maliye eski Müsteşarı Naci Ağbal, SGK eski Başkanı Yadigar Gökalp, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Danışmanı Mücahit Arslan ile AK Parti’nin son seçimlerdeki Çankaya Belediye Başkan adayı Barış Aydın, Türk Hava Kurumu Üniversitesi eski Rektörü Ünsal Ban, merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun oğlu Mehmet Yazıcıoğlu, Ankaralılar Derneği Genel Başkanı Ercan Kınacı, Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Ertan Aydın, Mazlum- Der üyesi Mehtap Toruntay, Siyaset Bilimci Murat Köse, Avukat Fatih Erdöl, Kredi ve Yurtlar Kurumu eski Genel Müdürü Hasan Albayrak, AK Parti Ankara Kadın Kolları Başkanı Yıldız Kara, işadamı Yakup Kaldırım gibi isimlerin 1.Bölge’den adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. 18 vekil için yarışılan 1. Bölge’de AK Parti 8 milletvekiline sahip.

ALA VE AĞBAL 2. BÖLGE’DE
Ankara 2.Bölge’den 14 isim milletvekili adayı olacak. AK Parti’nin bölgede hali hazırda 9 vekili bulunuyor. Sabah Ankara’nın ulaştığı bilgilere göre 2.Bölge’de eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Ankara teşkilatlarında uzun süre görev yapan Ayhan Yılmaz, eski İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan, AK Parti Ankara eski İl Başkan Yardımcı Selim Cerrah, eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, Ankara eski İl Başkan Yardımcısı Ülker Mavral Bulut, Lütfiye Selva Çam gibi isimler öne çıkıyor. Bir önceki dönem Ankara milletvekili olan Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun farklı bir ilden aday olacağı, 1.Bölge aday adayı Naci Ağbal’ın ise 25. Dönem Maliye Bakanı olabileceği belirtildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika