...
M.KEMAL ATATÜRK

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1792 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ali Başkaraağaç Beypazarı’na Geldi

17 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 542 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»Ali Başkaraağaç Beypazarı’na Geldi

ali baskaraagac beypazari (1) (Small)Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç bir dizi ziyaret için Beypazarı’na geldi.

Başkaraağaç’a İlçe Başkanı Ali Uysal , Gençlik Kolları Başkanı Metin Çelik ve partililer eşlik etti. İlçede faaliyet gösteren Kırbaşılılar , Depelarkası ve Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. 20 Nisan’da Ankara İl Başkanlığı’nda düzenleyeceği basın açıklaması ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayacak olan Başkaraağaç ; “Ankara’yı 1957 yılından sonra Ankara’lılar yönetmiyor. Ankara’da Melih Gökçek egemenliği hüküm sürüyor. Bu bölgenin insanı Ankara’yı yönetmeli. Beypazarı’nın Kırbaşı beldesinin , Tacettin köyünün , Güdül’ün , Ayaş’ın sorunları bölge insanı bilir. Bunlar bilemez. Ben parti rozetimi çıkartarak insan , parti ayırmadan , bölge sorunlarını bilerek aday adaylığımı açıklayacağım. Sizlerden beklentim bu bölgenin adaylarına destek vermeniz.” dedi. Başkaraağaç ; 2009 yerel seçimlerinde MHP’den adaylığını koyan Mansur Yavaş’ın önünü kesmemek adına aday olmadığını , bölge insanlarının birbirlerinin önünü kesmemeleri gerektiğini vurguladı.

Ülkenin başta tarım ve hayvancılık politikalarının üretim dışı bırakılmasını eleştiren Başkaraağaç ; “Ülkenin geleceğinin garantisi olan tarım ve hayvancılık politikaları tamamen bitirilmek isteniyor. Sizlere soruyorum son on yılda ağıllarınızda , ahırlarınızda ki hayvan sayısı azalmadı mı? Tahıl ambarı ülke saman ithal eden bir ülke haline getirildi.” dedi. Büyükşehir yasasını ağır bir dille eleştiren Başkaraağaç ; “ Bir gecede çıkartılan yasalarla insanlar töhmet altında bırakılıyor. Köylü damında beslediği hayvanı artık yerleşim yerinin 2 kilometre uzağında besleyebilecek. Ev yaparken hatta kümes kurarken bile projeler hazırlanacak ve vergilendirilecek. Tarımı ve hayvancılığı tükenme noktasına gelen köylüden Büyükşehirlerde alınan su parası aynen uygulanacak. Biz Ayaş belediyesi olarak bunları yaşıyoruz. 2004 yılında büyükşehire bağlanan Ayaş’ta sorunların çözümünde ve hizmet noktasında Büyükşehir belediyesi’nden destek alamıyoruz. Merkeze 270 km. uzaklıktaki Kırbaşı’nda patlayan su borusunun onarımını , kendi içine hizmet edemeyen bir Büyükşehir nasıl olacakta oraya hizmet götürecek? Bu yasa sonunda köylüden 2015 yılına kadar vergi alınmayacak açıklamasını yapıyorlar.

2015 yılı itibariyle sizlerden alınacak olan vergi 4 kat daha artacak.” ifadelerini kullandı.  İmralı sürecini de değerlendiren Başkaraağaç , hükümetin anlaştık dediği noktalarda hangi tavizlerin verildiğinin partiler ve halkla paylaşılması gerekliliğini söyledi. Başkaraağaç sözlerini şöyle sürdürdü ; “Terörün kanın durmasını elbette ki bizlerde istiyoruz. Fakat bu pazarlık sürecinde verilen tavizleri halka anlatmalılar. Bu protokolü kendi milletvekilleri bile bilmiyor. Akil insanlar topluluğu yarattılar. Akil insanlar ne yapar? Sadece iki tarafı evlendirme görevine talipler. Bunlar sadece iki tarafı nikahlandıracaklar görevleri sadece budur.” dedi. Başkaraağaç Muhtarlar Derneği ziyaretinde bölgenin kalkınmasına ilişkin gündemde tutulan hızlı tren projesinin bölgeye bir yarar sağlamayacağını söyledi. Bölge sorunlarının kendilerine aktarılmasında muhtarların lokomotif görevi gördüğünü belirten Başkaraağaç ; “Ankara’nın batı koridorunda yer alan bu bölgelere 20 yıldır hizmet verilmiyor. Örneğin 600 bin nüfuslu Sincan’a mutlaka bir üniversite kurulması şart. İpekyolu koridorunda Ayaş , Beypazarı’ndan Mudurnu’ya kadar turizmle birlikte tarımda da desteklemeler yapılarak kalkınma planları hazırlanmalı.

ali baskaraagac beypazari (Small)Hızlı tren projesi bu bölgeye hiçbir fayda sağlamayacak. Bu hafif raylı sistemlerle uzağı yakın etme projesi ile daha uygun ve getirisi olan zeminler hazırlanmalıdır.” dedi. Beypazarı turizminin tükenme noktasına geldiğini ifade eden Başkaraağaç ilçenin turizmde doyuma ulaşmış durumda olduğunu söyledi. “Beypazarı’na yatırım yapan insanlar bunun karşılığını alamadıkları zaman ilçeyi terk edecekler. Burada başka bir sorun olarak ta göç alandan ziyade göç veren konumunda olacaktır. Buda şehrin boşalması anlamına gelir. Burada uygulanacak projelerin başında bölgenin termal kaynaklarını kullarak sağlık ver termel turizm değerlendirilerek , teşvik edilerek bu potansiyel korunmalı ve tarım ve hayvancılık destekleme projeleri ile güçlendirilmelidir.”dedi. Eski bir atasözünden yola çıkarak sözlerini tamamlayan Başkaraağaç , ‘Tarlada izi olanın , harmanda sözü’ olur diyerek ; “Bu tarlada bizim izimiz var , şimdi söz sırası da bizde , gün birlik , beraberlik olma günüdür. Bu egemenliği bu hegemonyayı yıkma günüdür.” İfadelerini kullandı.

Ayaş belediye Başkanı Ali Başkaraağaç , Faruk Kefelioğlu İlköğretim Okulu’nun düzenlediği 23 Nisan Şenliklerine katılarak , öğrenci ve velilere Atatürk rozeti ve anahtarlığı hediye etti.

Murat Yüksel / BEYPAZARI HABER GAZETESİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ek İş | Web Tasarım Ankara | Burun Estetiği Ankara | Ankara iş ilanları | Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika