...
TSK Mehmetçik Vakfı
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1563 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Altın’ın Çıkması veya Düşmesi İçin Ne Olması Gerekiyor?

26 Temmuz 2016 Tarihinde Yayınlandı 843 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»Altın’ın Çıkması veya Düşmesi İçin Ne Olması Gerekiyor?

Forexkocu.com-altin-raporuGüvenli liman denilince ilk olarak akla her zaman altın gelmiştir. Piyasalarda kaos ortamının ve belirsizliklerin arttığı dönemlerde yatırımcıların sarı metal talebi iyice artıyor. Çok değil yakın geçmişe baktığımızda İngiltere referandumu neticesinde piyasalarda risk-off durumunun hakim olması nedeniyle sarı metalde çok keskin bir yükseliş yaşanmıştı. Fakat bugün ki analizimizde değerli metalin hareketinde önemli role sahip olan Fed tarafını ele alacağız.

Altın nasıl düşer?”  veya “ne olursa altın yükselir?” sorularını çok sık alıyoruz. Bu altın analizimizde Fed tarafındaki bütün senaryoları ele alacağız. Bildiğiniz gibi Fed, faizleri arttırmak için istihdam ve enflasyona önem veriyor. İstihdam tarafında belli bir standart yakalanmış olsa da enflasyon tarafında istenilen doygunluğa ulaşılmadı. Fed‘in yıl sonuna kadar 4 tane toplantısı bulunuyor. Yılın sonuna kadar Fed’in iki tane faiz artışı yapması bekleniyor.

Önümüzdeki dönemde istihdamın bu çizgide ilerlediği ve enflasyonun düzelmeye başladığı senaryoda 2 veya daha fazla faiz artışına şahit olabiliriz. Bu senaryonun hayata geçmesi durumunda sarı metalde keskin düşüşlere şahit olabiliriz. Aşağıda son derece önemli destek bölgeleri bulunuyor. Bunları şöyle sıralayacak olursak 1285,1270,1245,1220 ve 1200 bölgelerinin son derece önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Diğer bir senaryoda ise jeopolitik ve global risklerin artması ve ABD’de enflasyon tarafında beklenilen ilerlemenin yaşanmaması durumunda ise altında boğaların üstünlüğü ele aldığına şahit olabiliriz. Yukarıda 1345, 1375 ve 1400 bölgesi son derece önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. “Altın ne zaman düşer?” ve “altın ne zaman artar?” sorularına Fed’in tutumu doğrultusunda yakın gelecekte cevap arayacağız.

 

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika