...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Ankara Film Festivali Başlıyor

29 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 255 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Ankara Film Festivali Başlıyor

festival başlıyorÇeyrek yüzyıla ulaşan 25. Ankara Uluslararası Film Festivali “SineBellek”le başlıyor.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nın düzenlediği festivalin teması bellek/belleksizleşme/belleksizleşmeye direnme olarak belirlendi. Bu temaya uygun olarak festivale kadar SineBellek adıyla film gösterimleri ve ardından film okumaları yapılacak. 04 Şubat-29 Mayıs arasında düzenlenecek SineBellek gösterimlerinde, her hafta bir film, salı ve perşembe günleri saat 19.00’da Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Bilet fiyatları, öğrenci/tam ayrımı olmadan 12 lira olarak belirlendi.

ÖNCE OKUMA SONRA KİTAP

Tüm film okumaları Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından kayda alınacak, daha sonra kitap ve internet ortamında yayınlanacak.
Şubat ayında Wim Wenders’in yönettiği Berlin Üzerinde Gökyüzü’nü Prof. Dr. Seçil Büker; Jean Renoir’ın Oyunun Kuralı’nı Prof. Dr. Oğuz Onaran; Apichatpong Weerasethakul’un Amcam Önceki Yaşamlarını Hatırlıyor’u Doç. Dr. Serpil Aygün Cengiz; Roberto Rossellini’nin yönettiği Roma Açık Şehir’i Doç. Dr. Ahmet Gürata gösterimlerden sonra film okumalarını yapacaklar. SineBellek’in ardından 5-15 Haziran tarihleri arasında 25. kez gerçekleştirilecek festivalde, özel etkinliklere de yer verecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika