...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ankara Film Festivali Başlıyor

29 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 54 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Ankara Film Festivali Başlıyor

festival başlıyorÇeyrek yüzyıla ulaşan 25. Ankara Uluslararası Film Festivali “SineBellek”le başlıyor.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nın düzenlediği festivalin teması bellek/belleksizleşme/belleksizleşmeye direnme olarak belirlendi. Bu temaya uygun olarak festivale kadar SineBellek adıyla film gösterimleri ve ardından film okumaları yapılacak. 04 Şubat-29 Mayıs arasında düzenlenecek SineBellek gösterimlerinde, her hafta bir film, salı ve perşembe günleri saat 19.00’da Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Bilet fiyatları, öğrenci/tam ayrımı olmadan 12 lira olarak belirlendi.

ÖNCE OKUMA SONRA KİTAP

Tüm film okumaları Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından kayda alınacak, daha sonra kitap ve internet ortamında yayınlanacak.
Şubat ayında Wim Wenders’in yönettiği Berlin Üzerinde Gökyüzü’nü Prof. Dr. Seçil Büker; Jean Renoir’ın Oyunun Kuralı’nı Prof. Dr. Oğuz Onaran; Apichatpong Weerasethakul’un Amcam Önceki Yaşamlarını Hatırlıyor’u Doç. Dr. Serpil Aygün Cengiz; Roberto Rossellini’nin yönettiği Roma Açık Şehir’i Doç. Dr. Ahmet Gürata gösterimlerden sonra film okumalarını yapacaklar. SineBellek’in ardından 5-15 Haziran tarihleri arasında 25. kez gerçekleştirilecek festivalde, özel etkinliklere de yer verecek.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika