...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1774 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ankara Kadınlarına PembeBüs

08 Mart 2014 Tarihinde Yayınlandı 183 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»Ankara Kadınlarına PembeBüs

Saadet Partisi (SP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı M. Ziyattin Tokar, kadınlar için şoförleri de kadın olan ‘Pembe BÜS’ projesini hayata geçireceğini vaat etti.

pembe otobüsM. Ziyattin Tokar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde yaptığı açıklamada, Başkent’te yaşayan tüm kadınları yakından ilgilendirecek projesinden söz etti. Pembe BÜS’lerin kadınlara yolculuk etmede bir alternatif uygulama olarak tasarlandığını söyleyen Tokar, “Pembe toplu taşım araçlarımızla sadece kadınlar yolculuk edecekler. Böylece hem uzun süre duraklarda beklemek zahmetinden kurtulacaklar hem de daha az yoğunluk olacağından rahata erecekler. Pembe BÜS’leri kullanacak şoförler de kadın olacak.” dedi.

 SP Ankara adayı, kadınların toplum içindeki saygınlığını korumak ve onların ihtiyaçlarına karşılık vermenin ancak sorunların farkında olmakla mümkün olduğunu belirterek kadınların erkeklere göre kentin yoğun akışına dayanma gücünün daha az olması, toplu taşım araçlarında ayakta yolculuk etmelerinin ve uzun süre duraklarda beklemelerinin kadınları oldukça rahatsız ettiğinin altını çizdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ek İş | Web Tasarım Ankara | Burun Estetiği Ankara | Ankara iş ilanları
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika