...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ankara Kalesi Sur Kapısına Kilit Vuruldu

03 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 264 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Ankara Kalesi Sur Kapısına Kilit Vuruldu

yıkın bariKent turizminin can damarı Ankara Kalesi’nin surlara çıkan kapısına kilit vuruldu. Kapının kilitli olduğunu gören ziyaretçiler şok yaşarken, durum Başkent’te ‘turizm krizi’ yarattı.

Ankara’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan Ankara Kalesi’nde kilitli kapı krizi yaşandı.
Surların arasında gezerek, güneş batımı ve tarihi dokuyu fotoğraflamak için ilerleyen turistler kapıda İl Kültür Turizm Müdürlüğü imzasını taşıyan, “Zindan kapısı güvenlik nedeniyle geçici olarak kapatılmıştır” ibaresiyle karşılaştı. Duruma tepki gösteren ziyaretçiler, “Eşimizi, dostumuzu ve diğer illerden gelen konuklarımızı, hafta sonu olması nedeniyle kaleye getirdik. Ancak metrelerce yürüdükten sonra kapının kilitli olduğunu öğrendik. Ayrıca yabancı turistler de bizimle aynı durumda kaldı. En azından girişte haber verilebilir, bu kadar yürümemiz önlenebilirdi” diyerek, yetkililere tepki gösterdi.

İMAJIMIZA ZARAR VERDİ

Kale kapısının güvenlik nedeniyle kapalı olduğunu öğrenerek geri dönen ziyaretçiler, kapının kapalı olduğunu bilmeyen turistleri uyararak, yoldan geri çevirdi. En çok iş yapacakları günlerde önce kazı, arkasından restorasyon çalışmalarından bıktıklarını belirten kale esnafı ise, “Güvenlik nedeniyle kapıyı kapatınca yeni bir güvenlik sıkıntısı oluştu. Zindan kapısını kapalı gören ziyaretçiler, kendi imkanlarıyla surların üzerine tırmanmaya başladı. Çıkabilen çıktı, çıkmayan geri döndü. Bütün bunlar imajımıza oldukça zarar verdi” dedi.

YAZI BİZE AİT DEĞİL

Ankara Kalesi’nde yaşanan kilit krizini Ankara Hürriyet’ten öğrenen İl Kültür Turizm Müdürü Doğan Acar, “Kapıda asılan yazı bize ait değil. Bu konuyla ilgili sorumluyu bulacağım” dedi ve ekledi:
“Benim kimseye bu şekilde bir talimatım olmadı. Bu şekilde bir yazı bizim adımıza asılamaz. İsmimizi yazanı bulur konuyla ilgili bilgiyi alıp, kamoyunu aydınlatırım. Alt yapıyı ve üst yapıyı ben yapmıyorum, neden herhangi bir gerekçeyle kapatıyım. Vatandaşlar mağdur olmamalı. Eğer can ve mal güvenliğiyle ilgili bir durum varsa korkuluklar kısa zamanda takılır ama vatandaşlar bu şekilde mağdur edilemez.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika