...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ANKARA’NIN DENİZİ ÇAYIRHAN’A SAHİL YAPILIYOR

08 Mart 2016 Tarihinde Yayınlandı 3.492 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»ANKARA’NIN DENİZİ ÇAYIRHAN’A SAHİL YAPILIYOR

cayirhana sahil yapiliyor (Small)Nallıhan’a 35, Beypazarı’na 25 Kilometre mesafede bulunan ve Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüşen Tarihi İpek yolu üzerindeki Çayırhan, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor.

Sarıyar beldesine kadar uzanan ve zengin linyit yataklarıyla bilinen, ancak son zamanlarda yapılan yatırım ve girişimlerle birlikte turizmin de canlanmaya başladığı Çayırhan, yaz aylarında Ankara ve özellikle 50 bin nüfuslu Beypazarılıların uğrak yerlerinden. Piknikçilerin, balık tutkunlarının ve turistlerin ilgi gösterdiği Çayırhan gölünde yaz aylarında tekne turları da yapılıyor.

Juliopolis antik kentinin de içerisinde yer aldığı Çayırhan göl kenarına yapılması planlanan sahil projesi için, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş ile Çayırhan göl kenarında incelemelerde bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ömer Öksüz’ünde bulunduğu heyet Çayırhan göl kenarında bulunan tesisleri gezdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek “Çayırhan’da yarım kalmış bir kültür merkezi projesi var, bu projeyi tamamlayacağız. Bunun yanı sıra da Kaptan Köşkü sahil projemiz var. Bu proje ile Çayırhan’a çok güzel tesisler kurmayı planlıyoruz. Sonrasında ise öğrencilerimizi, engellilerimizi ve yaşlılarımızı birer haftalık tatile götüreceğiz.Çayırhan bizim bir nevi en yakındaki denizimiz. 2016 yılı içerisinde bu yatırımlarımızı tamamlayacağız” dedi.

KAYA GÜNEŞ – İHA

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook408Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika