...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ankaray Hattı Neden Yok

20 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 361 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Ankaray Hattı Neden Yok

ankarayBatıkent-Sincan metro hattındaki 1 haftalık ‘ücretsiz’ dönem dün sona erdi. Metro hattındaki yoğunluk önceki günlere göre büyük bir oranda azalırken, Başkentliler vagonlara asılan ‘Başkent’in metro ağı haritası’nı eleştirdi: Ankaray hattı yok. Kızılay-Çayyolu haritada hizmette gibi gözüküyor.

Geçen hafta yapılan açılışla hizmete giren ve 1 hafta ücretsiz sefer yapan Batıkent-Sincan metro hattı, dünden itibaren ücretli seferlerine başladı.
Ankara Hürriyet, 1 haftadır yoğunluğu ve bazı aksaklık iddialarıyla gündeme gelen Batıkent-Sincan metro hattına binerek, Başkentlilerin şikayetlerini dinledi.
‘Ücretli’ dönemle birlikte metro hattındaki yoğunluğun azaldığını belirten Başkentliler, Kızılay yönüne devam eden yolcuların Batıkent’ten yaptıkları aktarma konusunda ise halen bazı sorunlar yaşadıklarını dile getirdi. Aktarma konusunda yaşanan sıkıntıların trenlerin zamanlamasından kaynaklandığını kaydeden yolcular, “Aktarma için Batıkent durağına geldiğimizde aynı anda Kızılay istikametine gidecek olan tren bulunmadığında yığılma oluyor. Seferlerin iniş-binişlere uygun olacak şekilde düzenlenmesi gerekiyor” dedi.

‘YAPIM AŞAMASINDA’ İBARESİ

Ankaralıların yeni metroda en çok dikkatini çeken konulardan biri de, vagonlar içine konulan ‘Başkent’in metro ağı haritası’ oldu. ‘Gar-Keçiören’ hattı için, ‘yapım aşamasında’ bilgisi verilirken, halen çalışmaları devam eden Kızılay-Çayyolu hattının ise açılmış şekilde gösterilmesini ve metro haritasında Ankaray duraklarının yer almamasını eleştiren Başkentliler, şunları söyledi:

SACEDE ANKARALI KULLANMIYOR

“Vagonlara bindiğimizde Gar-Keçiören metro hattının yanında ‘yapım aşamasında’ yazarken, Batıkent-Sincan ve Şentepe teleferik hattında böyle bir ibare bulunmuyor. Bu durum, o yöne gitmek isteyen vatandaşlarımızın yanlış yönlenmesine neden olabiliyor. Ayrıca Ankaray hattının istasyonlarına da yer verilmemiş. Metroyu yalnızca Ankaralılar kullanmıyor. Yetkililerin bunu da düşünmesi gerekir.”

Vagonları artırmak lazım

Umut ERDEM

TBMM Genel Kurulu’nun önceki günkü görüşmelerinde, Sincan-Batıkent metrosu gündeme geldi. Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün “Sincan’dan Batıkent’e gelen yurttaşlarımızla, Batıkent’te biriken yurttaşlarımız çok ciddi bir kalabalık oluşturuyorlar ve yurttaşlarımız şu anda trene binemiyorlar” eleştirileri üzerine, şunları söyledi:
“Sincan-Batıkent metro hattı açıldı. Muhakkak ki biz bu hizmeti açarken vatandaşımızın hayat standardını iyileştirmek için açıyoruz, vatandaşımıza biraz daha rahat ulaşım imkânı sağlansın diye yapıyoruz. Muhakkak ki amacımız, insanımızı rahatlatmak. O hâlde sefer yapan üstyapının, trenlerin, vagonların sayısını artırmak lazım. Bunu da gerekirse Ulaştırma Bakanlığına, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı vasıtasıyla, bu sorunuzu da oraya, iletiriz.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika