...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

AYAKKABI TASARIMCILARI BEYPAZARI’NDA YETİŞECEK

24 Ağustos 2017 Tarihinde Yayınlandı 2.222 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»AYAKKABI TASARIMCILARI BEYPAZARI’NDA YETİŞECEK

Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Bölümü açıldı.

Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu, Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümünde yer alan Ayakkabı Tasarım ve Üretimi ön lisans programı 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ilk kez öğrencileri ile buluşmaya hazırlanıyor.

Ayakkabı tasarımı konusundaki eğitimler, ülkemizde sınırlı sayıda kurumda yürütülüyor. Bu çerçevede, Beypazarı Meslek Yüksek Okulu’nda ilçenin kültürel ve tarihi geçmişinden ilham alınarak yürütülen tekstil ve takı tasarımı alanlarında eğitimlere ayakkabı tasarımı da eklendi. Öncelikle ayakkabıcılık sektöründe ara eleman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen programda, yurt içinde yetişmiş elemanların yanı sıra, özellikle İtalya’da yetişmiş, uzman eğiticiler de ders verecek.

Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu’ndan yapılan açıklamada :

‘Programı tercih eden öğrencilerimiz firmaların ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını karşılayacaktır. Öğrencilerimiz;elde ve bilgisayarda kalıp, taban, ökçe, aksesuar ve sayası ile ayakkabının tasarlanması, geliştirilmesi, model profili ve stampalarının çıkartılması, kesim, dikim ve montaj işlemleri sonucunda prototip oluşturarak tasarımlarını üretime dönüştüreceklerdir.

Mezun öğrencilerimiz;ayakkabı üretimi ve yan sanayi üretimi yapan işletmelerin AR-GE ofislerinde ve üretim atölyelerinde, ayakkabı tasarım ve üretimi eğitimi veren örgün, yaygın ve yükseköğretim kurumlarında, ayakkabı üretimi yapan kamu kurumlarında,tasarım stüdyoları ve model ofislerinde,tekniker olarak çalışabilecektir.Tasarımcı, model sorumlusu, modelist,üretim çalışanı, üretim sorumlusu ve kalite kontrol uzmanı olarak istihdam edilecek öğrencilerimiz ayrıca kendi tasarım ve model ofislerini kurabilir ve/veya üretim atölyelerini açabilecektir.

Hedefimiz araştıran, yenilikleri takip edebilen, özgün ayakkabılar üretebilen, ürettiğini pazarlayabilen girişimci elemanları sektöre kazandırmaktır.’ denildi.

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika