...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1579 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AYAŞ’IN YENİ BAŞKANI BURHAN DEMİRBAŞ

23 Haziran 2017 Tarihinde Yayınlandı 1.466 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ayaş Haberleri»AYAŞ’IN YENİ BAŞKANI BURHAN DEMİRBAŞ

Görevden alınan Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan’dan boşalan başkanlık makamına, Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın aday gösterdiği AK Parti’li Meclis Üyesi Burhan Demirbaş seçildi. Demirbaş, 3 CHP ve 1 MHP’li üyenin de oyunu alarak oybirliğiyle başkanlık koltuğuna oturdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından, hakkındaki adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde geçtiğimiz hafta görevinden uzaklaştırılan Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan’dan boşalan koltuğa, Meclis Üyesi Burhan Demirbaş geldi. Taşanın görevinden alınmasından sonra Ayaş Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Süzen’in vekaleten baktığı makam için dün saat 11.00’da Ayaş Belediye Meclisi toplandı. Yedi AK Parti, üç CHP ve bir MHP olmak üzere 11 üyesi bulunan meclis oy birliğiyle aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olan Demirbaş seçildi. Demirbaş, seçildikten sonra kısa bir konuşma yaparak; “Birlik beraberlik içinde Ayaş’a hizmet etmek için hep birlikte çalışacağız” dedi.

PARTİSİNDEN İHRAÇ HAKKINDA SORUŞTURMA

Bülent Taşan, geçtiğimiz sene ‘AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunduğu’ gerekçesiyle partisinden ihraç edilmişti. Ayrıca eski başkan Taşan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iki ayrı soruşturma başlatılmıştı. Taşan’ın belediyeyi toplamda 12 milyon TL zarara soktuğu iddia ediliyor.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook9Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika