...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Azatlık Aşkı Yarışma Konusu Oldu

26 Aralık 2014 Tarihinde Yayınlandı 331 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Azatlık Aşkı Yarışma Konusu Oldu

Ahmet YıldırımBeypazarlı yazar Ahmet Yıldırım’ın gençlik romanı Azatlık Aşkı, Türkiye genelinde yapılmakta olan “Okulum Okuyor” isimli kitap okuma yarışmasına konu oldu.

Yarışma, Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluruyla Sivas Anadolu Öğretmen Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenleniyor. Etkinliğin amacı, okullara gönderilen yazı ekinde şöyle açıklanmış: “ Amaç: Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek; öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güven duygusunu geliştirmek; Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini geliştirmektir.”

Yarışma için ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, seviyelerine uygun farklı kitaplar önerilmiş. Ortaokullar için hazırlanan kitap listesinde, Ahmet Yıldırım’ın Azatlık Aşkı’ndan başka şu kitaplara yer verilmiş: Şehit Mektupları (Sara Gürbüz Özeren), Macera Avcıları (Yusuf Asal), Kafkas Bahadırları (Hasan Kallimci), Düğmeler Savaşı (Louis Pergaud), Geçit Vermez Çanakkale (Metin Özdamarlar), İzmir Fatihi Çaka Bey (Murat Özkan) ve Sen de Olabilirsin (İlhan Soytürk).

Gönüllülük esasına göre katılımcı olan öğrenciler, kendi kategorisinde belirlenen tüm kitapları okuyacaklar ve okudukları bu kitaplardan sınavda sorumlu olacaklardır. Sorular kitaplardaki bilgiye bağlı kalınarak kitabın konusu, yeri, zamanı, yazarı, kahramanlar, olaylar vb. konuları kapsayacaktır. Yarışma 25 Ocak 2015’te başlayıp 25 Mayıs’ta bitecek.

Yarışma birincilerine Tablet pc, ikincilere Mp4, üçüncülere Mp3 verilecek. Ödül töreni 12 Haziran 2015 tarihinde yapılacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika