...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Barışın 51. yılına özel gösterim

23 Ocak 2014 Tarihinde Yayınlandı 57 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Barışın 51. yılına özel gösterim

barışın 51yılıAlmanya ile Fransa’nın barışını sağlayan Elysee Anlaşması’nın 51. yıldönümü düzenlenen etkinlikle kutlandı. Almanya ve Fransa Büyükelçilikleri tarafından düzenlenen gecede ‘Capitaine Conan’ isimli film gösterildi.

Goethe Enstitüsü’nde gerçekleşen kutlamanın ev sahipliğini Almanya Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Fransa Büyükelçisi Laurent Bili yaptı. Almanya Büyükelçisi Pohl, yaptığı konuşmada, Elysee Anlaşması’nın yüzyıllar süren düşmanlığı nihai olarak bitirdiğini kaydederek, “1. Dünya Savaşı 20. yüzyılın en büyük felaketidir. Eski Avrupa sadece 4 yıl içinde harap edilmiştir. O güne kadar görülmemiş şekilde ortaya konan meydan muhabereleri nedeniyle milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir” ifadesini kullandı. Fransa Büyükelçisi Bili ise “Günümüzde bu anlaşma geçmişin uyuşmazlıklarını geride bırakıp, ortak bir geleceğin inşası hayalini kurmak isteyen herkes için sembolik bir değere sahiptir” dedi. Konuklar daha sonra konuklar Bernard Tavernier yönetmenliğini yaptığı ‘Capitaine Conan’ isimli filmini izledi.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika