...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Başkan Özalp Çanakkale Şehitleri Anma Mesajı Yayınladı

17 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 487 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Başkan Özalp Çanakkale Şehitleri Anma Mesajı Yayınladı

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitleri Anma Mesajı Yayınladı

Özalp mesajında “

18 Mart milletimizin şeref ve onur mücadelesi ile bağımsızlık aşkıdır. Tarihin en büyük ve en derin kahramanlıklarından olan Çanakkale Savaşı Türkler’in esaret altında kalamayacağının, birlik ve beraberliğin, vatan aşkının timsalidir.

     Başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Milleti  Türk’ün kahramanlığının, milli benliğinin, iman dolu yüreğinin hürriyet diye attığını bilerek Kurtuluş Savaşındaki bağımsızlık mücadelesinde zafere ta baştan inanmıştır.

     Yüzyıllardan beri hür ve bağımsız yaşamayı amaç edinen, bu uğurda beyliklerden imparatorluğa, imparatorluktan devlete hep bir mücadelenin içerisinde yer alan bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşamaz da. Çanakkale Türk Milleti’nin varoluş simgesidir, Şanlı Türk tarihinde kahramanlıklarla, fedakarlıklarla yerini almıştır.

     Çanakkale savunması dünya bağımsızlık savaşlarında direncin neler yapabileceğini  gösteren ilk kıvılcım olurken, milletimizin de bulunduğu fedakarlıklara şahit olmuştur.

     Çanakkale  Kurtuluş savaşımıza yakılan bir işaret olurken, Türk Milleti’ne inanç ve güvenç kaynağı teşkil etmiştir. 18 Mart Çanakkale zaferi milletimizin geleceğini belirlemiştir. Türk’ün bağımsızlık ruhuna karşı açılan zincir Çanakkale’de kırılmıştır.

     Çanakkale zaferinin özelliklerinin geleceğimizin teminatı gençlerimize anlatılması ecdadımıza ve şehitlerimize olan bir vefa borcumuz olmakla birlikte Cumhuriyetimizin geleceği için de önemlidir.

Şehit ve gazilerimiz bizlerin bu topraklar üstünde rahat uyuyabilmesi, yaşayabilmesi ve geleceği görebilmesi için vatan toprağını kanlarıyla sulamışlardır.

     Kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyan Türk Milleti’nin Kahraman Vatan Evlatlarını  Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika