...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1579 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BELEDİYE SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ KAYMAKAMLIĞA MI DEVREDİLİYOR?

25 Ağustos 2017 Tarihinde Yayınlandı 1.049 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BELEDİYE SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ KAYMAKAMLIĞA MI DEVREDİLİYOR?

Beypazarı ve köylerinde yüzlerce evde yaşlı ve hasta bakımı, ev temizliği ve sağlık kontrollerinin yanı sıra sosyal yardımların koordinesini sağlayan birimde çalışan 8 personelin görevine son verildi.

Kısa sürede Beypazarı Belediyesi’nin en gözde birimi haline gelen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde geçtiğimiz günlerde ses getiren çalışmalarıyla dikkat çeken İsmail Kayabaşı’nın görevden alınıp, başka bir birime geçirilmesinin ardından, birimde çalışan 10 personele de Kaymakamlık bünyesinde 4 ay İŞKUR personeli olarak çalışmaları veya işten ayrılmaları seçeneği sunuldu.

Olayı şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade eden çalışanlar, durumun kendilerine tebliğ edildiği, gerekçe sorduklarında ise soru sorma ve yorum yapma haklarının olmadığı, Belediye Başkanının tatilde olduğu, geldiğinde görüşebileceklerinin söylendiğini belirtti. Başkanın tatilden dönmesi sonrası görüşme talepleri olduğunu belirten birim çalışanları, kendilerinin görüştürülmemesinden ve yapılanın vefasızlık olmasından yakındılar.

Edinilen bilgilere göre birim çalışanı 10 personelden ikisi İŞKUR’a geçişi kabul ederken, 8 personel hiç bir şekilde işlerinden ayrılmak istemediklerini ifade etse de, taşeron firma ile ilişiklerinin kesildiği öğrenildi. Birçok hizmet aracı, ekipman ve personel yatırımı yapılan birimin ve Beypazarı Belediyesi’nce yapılan sosyal yardımların akibetinin ilerleyen günlerde netlik kazanması bekleniyor.

 

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook57Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika