...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 2003 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“BERBERE GİTMEK İSTEMEYEN KALEM”

12 Şubat 2016 Tarihinde Yayınlandı 1.150 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»“BERBERE GİTMEK İSTEMEYEN KALEM”

ahmet yildirim1Çocuk Edebiyatçıları Birliği ve Türk Ocakları işbirliğiyle, çocuk edebiyatındaki eleştiri boşluğunu gidermek amacıyla kurulan Bala Kitap Topluluğunun çalışmaları Ankara’da devam ediyor.

Bala Kitap’ta 10 Şubat Çarşamba günü, Ahmet Yıldırım’ın “Kırmızıcık ve Ailesi” ile “Berbere Gitmek İstemeyen Kalem” adlı kısa çocuk öyküleri dosyası değerlendirildi.

Ahmet Yıldırım’ın kalemlikteki gereçleri kişileştirilerek kurguladığı öyküler, topluluk üyelerince konu seçimi, kurgu, dil ve anlatım, yazım ve noktalama, pedagojik uygunluk ve iletisi gibi birçok açıdan incelendi. Toplantı sonunda, topluluk mensuplarına teşekkür eden yazar, Bala Kitap Topluluğunun bu etkinliğinin kendisine çok yararlı olduğunu, çocuk edebiyatıyla ilgilenen herkese topluluğun kapısının açık olduğunu belirtti.

Türk Ocakları Genel Merkez binasındaki toplantıya alanında yetkin şu isimler katıldı: Nazmi Şimşek, Üzeyir Gündüz, Osman Çeviksoy, Arslan Küçükyıldız, Lüfi Şahsuvaroğlu, Ali Osman Mola, Mustafa Özdemir ve Fatma Yangın Ekşioğlu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yılmaz ERDOĞAN
16 Şubat 2016 - 13:35

Gruba beni de eklemenizde tarafımdan herhangi bir sakınca görülmemektedir.