...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1950 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI AGD’DEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA

29 Nisan 2014 Tarihinde Yayınlandı 378 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»BEYPAZARI AGD’DEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA

beypazarı agd (2) (Small)Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Beypazarı Temsilciliği tarafından liseler arası ödüllü ‘Siyer-i Nebi Yarışması’ düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği Beypazarı Temsilcisi Cengiz Yılmaz’dan edindiğimiz bilgiye göre 26 Nisan 2014 Cumartesi günü Beypazarı Anadolu İmam Hatip Lisesinde   yapılan yarışmaya Beypazarı Liselerinden bay bayan 100 lise öğrencisinin katıldığını bildirdi. Cengiz Yılmaz yarışmanın amacının Lise Öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamayı ve örnek bir nesil yetiştirmektir. İyiyi ve güzeli kendine şiar edinmiş teşkilatımızın güzeli yaygınlaştırmasında Siyer-i Nebi yarışmasından istifade ederek mesajımızı en doğru ve etkili bir şekilde muhatap kitlemize ulaştırmayı hedefliyoruz. Bizler sevgili peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından başlatılan yarışmanın tüm yurtta yapıldığını belirten Yılmaz , “Yarışmamız aynı anda tüm Türkiye genelinde yapıldı. Yarışmamızda Beypazarı’ndan 100 öğrencimiz katıldı . Diyanet işleri başkanlığı yayınlarından yazar İrfan Yücel’e ait ‘Peygamberimizin Hayatı’ isimli kitaptan 80 soru soruldu. Yarışmamızın sonuçları 7 Mayıs Çarşamba günü ‘’www.efendimizinizinde.com .tr sitesinde açıklayacağız.” dedi.

Yarışmada dereceye girecek öğrencilere AGD Beypazarı Temsilciliği tarafından 1. Birinciye Yarım Altın 2. İkinciye Çeyreğin Büyüğü 3. Üçüncüye Çeyrek altın 4. Dördüncüye 1 gramlık altın. Ayrıca ilk on öğrencimize telefon hattı hediyesi verilecek . Ayrıca AGD Genel merkezi tarafından başta umre olmak üzere çeşitli hediyelerin verileceklerini ifade eden Yılmaz, şu bilgileri verdi: “Yarışmada birinci olan yarışmacıya umre, ikinci olan yarışmaya dizüstü bilgisayar, üçüncü olan yarışmacıya tablet PC, dördüncü ve onuncu arası 6 yarışmacıya kol saati ve 10 ve 25. arası 15 yarışmacıya kitap seti hediye edilecektir.” dedi.

beypazarı agd (1) (Small)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri|haberler | resim yükle | resim yükle|imajbet
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika