...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1967 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarı Belediyesi İşçi ve Memura Zam Yaptı

09 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 568 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Beypazarı Belediyesi İşçi ve Memura Zam Yaptı

BBB_1901 (Small)Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp  Beypazarı Belediyesi’nde çalışan 52 memur ve 92 işçinin maaşında iyileştirme yaptıklarını açıkladı.

Beypazarı Belediyesi’nde ilk olarak Hizmet İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Raşit Şahin ve Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp 92 kadrolu işçiyi kapsayan yaklaşık %38 zam için sözleşme yenilediler.Böylece işçilerin 38 tl olan günlük yevmiyesi, 50 tl olarak ödenmeye başlanacak.

Hizmet İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Raşit Şahin yaptığı açıklamada “Burası kendi işyerimiz, Beypazarı Belediyesi var oldukça bizde var olacağız. İşçi varsa işveren, işveren varsa işçi de var.Bu bağlantı böyle kurulmuştur.2009 yılı itibarı ile yaklaşık 800 bin lira işçi ikramiyesi alacağı, 180 bin lira da sendikanın aidat alacağı vardı. Başkanımız bu alacakları geçtiğimiz yıl hiçbirşey satmadan kendi öz kaynakları ile ödeyip kapattı.2011 yılından bu yana işçi maaşları %78 zamlanmış oldu.Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.

Beypazarı Belediyesi’nde işçilerin maaşlarına yapılan iyileştirme sonrası, 52 memurun maaşına da ek olarak aylık 50 tl sosyal denge yardımının ilave edilmesi için Bem-Bir-Sen Ankara 2 nolu şube başkanı Mehmet Demir ile birlikte sözleşme imzalandı. Böylece maaşa ek 200 lira olan sosyal denge yardımı 50 lira zamlanarak 250 lira oldu.

Bem-Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Mehmet Demir “Görevimizi elimizden geldiğince en iyi şekilde yapmaya, sendikamız üyesi 52 memurun durumunu iyileştirmeye çalışıyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp konuyla ilgili yaptığı açıklamada “52 si memur 144 kişilik personelimize zam yaparak sevindirdik. Önemli olan zam yapmak değil, işçinin ödemelerini gününde yapabilmek. İşçimize borcumuz yok, belediyemizin mali durumu da iyi. Ödeyebileceğimiz ölçüde işçi ve memurun maaşına yapılan zamlar için sözleşmeleri imzaladık. Tüm personelime hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BBB_1922 (Small)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika