...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1966 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI BELEDİYESİ’NDE NELER OLUYOR?

01 Kasım 2018 Tarihinde Yayınlandı 3.249 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»BEYPAZARI BELEDİYESİ’NDE NELER OLUYOR?

Beypazarı Belediyesi’nin seçilmiş meclis üyeleri Ahmet Gencer, Hasan Hancıoğlu ve İbrahim Demir’in Belediye Meclis üyelikleri düşürüldü.

Yola 2014 seçimlerinde Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ile birlikte çıkan ve seçilmesinde büyük katkısı olan Ak Partili üç meclis üyesinin, Tuncer Kaplan, Hüseyin Demirezen, Ali Işık, Yüksel Uysal, Mehmet Uysal, Gürüz Ustaoğlu, Hüseyin Argunşahin ve İskender Başer’in onayı ve oy çokluğu ile alınan kararla ihraç edildiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Beypazarı Belediye Meclisi toplantılarının normalde her ayın ilk iş gününde Saat 18:00 de yapılmasına rağmen, geçtiğimiz günlerde olağan dışı gerçekleştirilen meclis toplantısı sabah saat 09:30 da gerçekleştirildi. Kanunen üç meclis toplantısına mazeretsiz katılmayan meclis üyesi, üyelikten ihraç edilebiliyor. Ahmet Gencer’in bir süredir toplantılara katılmadığı, ancak İbrahim Demir ve Hasan Hancıoğlu’nun toplantılara iştirak ettikleri biliniyordu.

Beypazarı’nda 15 yıl Belediye Başkanlığı yapmış ve mevcut başkanı destekleyerek halk tarafından seçilmiş İbrahim Demir’in 2019 yerel seçimlerinde muhtemel Belediye Başkan Adayı olması, Ahmet Gencer’in yine Belediye Başkan Adaylığı için kulislerde adının geçmesi, Hasan Hancıoğlu’nun oğlu Ali Hancıoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Ak Parti’den Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklamasının akabinde gerçekleşmesi akıllara soru işaretlerini getirdi. 15 Yıl Belediye Başkanlığı yapan İbrahim Demir’in Beypazarı Belediyesi içerisinde bulunan ve geçmiş dönemlerde başkanlık yapmış belediye başkanları arasında yer alan fotoğrafı da sessiz sedasız kaldırılmıştı.

2014 seçimlerinde halkın takdiri ile Ak Parti’den seçilen 11 meclis üyesinden iki istifa, üç ihraç durumu oluşurken, Ayla Yurdakul ve Semra Varlık ile de görüş ayrılıkları yaşayan Tuncer Kaplan’ın döneminde, 4 kez de ilçe başkanı değişti.

Beypazarı Belediye Meclisinin son üç meclis toplantısının kaldığı ve yerel seçimlere 5 ay kala üç meclis üyesinin birden ihraç edilmesi Beypazarı Belediyesi’nde neler oluyor? sorusunu akıllara getiriyor. Ak Parti Genel Merkezi ve Ankara İl Başkanlığı’nın alınan kararı nasıl değerlendireceği merak konusu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika