...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı Bindallı Ayakkabılarını Ünlüler de Tercih Ediyor

10 Ekim 2013 Tarihinde Yayınlandı 600 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Beypazarı Bindallı Ayakkabılarını Ünlüler de Tercih Ediyor

Beypazarı’nda bir ayakkabı ustası, bindallı nakış işi ile ayakkabıyı bir araya getirdi

bindalli ayakkabiBeypazarı’nda bir ayakkabı ustası, bindallı nakış işi ile ayakkabıyı bir araya getirdi. Ayakkabıların müşterileri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve bazı ünlü isimler de bulunuyor.

Ayakkabı ustası İsmail Yüksel, eşi Gülistan Yüksel’in teklifi ile yine eşinin işlediği bindallı işi nakış ve tel kırma işlerini ayakkabı ile buluşturdu. Piyasada tel kırmanın telkari ve bindallı işi nakışın yokluğunu hissettiğini belirten İsmail Usta “Şu anda eşimle beraber işi yürütüyoruz. O evde yüz kısmını işliyor, bende taban kısmını yapıyorum. Eşimle beraber bu işi yürütmenin mutluluğunu yaşıyorum.” dedi

BİR ÇİFTİ 7 GÜNDE YAPIYOR

Yetenekli usta, el işi ayakkabının yapımının zorlu ve zahmetli olduğuna dikkat çekerek, “Eşim ayakkabıların yüzünü yaklaşık 3 günde yapıyor. Ben de bunları kalıba alması ve son haline gelmesi için 4 gün uğraşıyorum. Bir ayakkabı en az 7 günde ortaya çıkıyor.” diye sanatın inceliklerini anlattı.
El işi ayakkabılar arasında Ayakkabıların müşterileri arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, mankenler Şebnem Schafer ve Ece Gürsel de bulunuyor.

Hasan Parça

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika