...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarı Doğalgaz İçin Gün Sayıyor !

20 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 645 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»Beypazarı Doğalgaz İçin Gün Sayıyor !

dogalgaz beypazarıAKP Beypazarı İlçe Başkanı Avni Erdoğan konu ile ilgili olarak  açıklamalarda bulundu.Erdoğan,  Beypazarı en geç bir yıl içerisinde beklediği doğal gaz’a kavuşacak dedi.

Bilindiği gibi Beypazarı’na doğal gaz’ın  gelip gelmeyeceği geçtiğimiz aylara kadar  belirsizliğini koruyordu. Açıklanan listelerde Beypazarı’nın isminin olmayışı bazı polemiklere de  yol açmıştı. Ancak Erdoğan yaptığı açıklamada ilçeye doğal gaz’ın geleceğini gerekli  işlemlerin de yürütüldüğünü  belirtti. 

Erdoğan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “  Bir yıl içerisinde Sarıoba-Beypazarı (Yaklaşık 45 km) arası iletim hattı tamamlanacak karar çıktı. Ancak yapımcı firma Başkent Doğal Gaz mı Pol-Gaz mı olacak henüz netleşmedi. Aslında yönetmelik gereği en fazla abonesi olan firmanın  yapması gerekiyor. Bu kritere en uygun firma Başkent Doğalgaz. Ancak bu arada Başkent Doğal Gaz özelleşti.Yeni yönetim ilgi göstermez ise  Pol-Gaz firması yapmaya hazır.”

Beypazarı Belediyesi’nin de bu nedenle kurulacak olan şirkette hissesinin olacağını belirten Erdoğan, bu nedenleavni erdogan beypazari Belediye gelirlerine de katkı sağlanacak dedi. Erdoğan  ayrıca doğal gaz’ın gelişiyle birlikte ilçede sanayi yatırımlarının da artacağını belirtti.  Beypazarı Maden Suyu’nun ‘şişe fabrikası’ kurulması yönünde çalışmalarını hızlandırdığını ve  doğalgaz’ın  gelmesi ile birlikte bu yatırımın da gerçekleşeceğini belirtti.

Erdoğan ayrıca  Eti Soda’nın doğalgaz ile birlikte yeni yatırımlar yapacağını ve yeni bir tesis kuracağını da  söyledi. Tüm bu yatırımların gerçekleşmesi halinde ise ilçede çok sayıda gence de iş imkanı açılacağını belirten Erdoğan, “ İlçede kısır  çekişmelere girmeden her şeyin Beypazarı için yapılması gerektiğini” özellikle vurguladı. Erdoğan yakında seçim atmosferine de girileceğini belirterek, seçim  çalışmalarının da Beypazarı’na yakışır bir şekilde yapılmasını, adayların ve siyasilerin projeleri ile Beypazarı seçmeninin karşısına çıkmasını, gereksiz ve yıpratıcı polemiklere girilmemesi gerektiğini de  ifade etti.

Halil Keyf / BEYPAZARI

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika