...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1966 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarı Doğalgaz’da Son Durum

24 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 2.377 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Beypazarı Doğalgaz’da Son Durum

Beypazarı’nın en büyük eksiklerinden biri olan Doğalgaz’ da nihayet geliyor.

dogalgaz“Geliyor, gelmiyor, kaptırdık vazgeçildi” gibi söylemlerle bir sürü polemiğe sebep olan Doğalgaz için bir süre önce Başbakanın bizzat talimat verdiğini ve Beypazarı’na doğalgazın geleceğini duyurmuştuk. Eti Soda Trona Tesisleri, Beypazarı Maden Suyu ve Beypazarı sanayii için önem taşıyan, kış aylarında özellikle denetimsizlik sebebiyle kaçak kömürün kullanılmasıyla yoğun hava kirliliğinin yaşandığı Beypazarı için doğalgaz ilaç gibi gelecek.

Yine doğalgazın gelmesiyle günümüzde birçoğu sobalı olan evler de doğalgaza geçecek.Kömür satışı ile büyük gelir elde eden firmalar da bu sebeple sıkıntılı.

Beypazarı Maden Suyu Şişe Cam Fabrikası Açabilir

Doğalgazıın Beypazarı’na gelmesi halinde Şişe cam fabrikası açmak istediğini her fırsatta dile getiren Beypazarı Maden Suyu işletmecisi Niyazi Ercan’ın bu projesini hayata geçirmesi durumunda yine birçok işsize iş kapısı ve yeni bir fabrika daha açılmış olacak.

Beypazarı’nda Yeni Sektörler Oluşacak

Doğalgazın Beypazarı’na gelmesiyle Doğalgaz tesisatçıları ve kombi satış ve servisçilerine de gün doğacak.Çünkü bir çok eve doğalgaz tesisatı ve kombi takılacak.

Doğalgazda son durum ne? Neyi Bekliyoruz?

Avni Erdoğan

Ak Parti Beypazarı İlçe Başkanı Avni Erdoğan

Bu konuya da Beypazarı Ak Parti İlçe Başkanı Avni Erdoğan açıklık getiriyor. Avni Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada doğalgazın seçim vaadi olmadığını belirtti.

Erdoğan “Biz, her zaman hemşerilerimizin hizmetinde olduk. Hizmeti ve konforu ilçemize kazandırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Seçim vaadi değildi. Seçim vaadi olarak da kullanmadık. Hava kirliliği çok fazlaydı. İlçemizi, halkımızı bu kirli havadan kurtarmak için kolları sıvadık.

Bir yıldır takip ediyoruz ilçemize doğalgaz gelmeliydi. Evet sonunda başardık. Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi.”Beypazarı’na doğalgaz gidecek.” dedi. Enerji Bakanımız Taner Yyıldız talimat verdi, çalışmalar hızlandırıldı.Genel başkan yardımcılarımız, bölge milletvekillerimiz konunun takipçisi oldular. İlçe teşkilatı olarak bizlerde daima konuyu takip ettik ve sonunda sevinen bizler ve halkımız oldu.

Bir yıl içerisinde Sarıoba- BEYPAZARI (Yaklaşık 45 km) arası iletim hattı tamamlanacak. Karar çıktı.

Ancak yapımcı firma Başkent Doğalgaz mı? Pol-Gaz mı? olacak önümüzdeki hafta netleşecek. Aslında yönetmelik gereği en fazla abonesi olan firmanın  yapması gerekiyor. Bu kritere en uygun firma Başkent Doğalgaz. Ancak bu arada Başkent Doğalgaz özelleşti.Yeni yönetim ilgi göstermez ise Pol-Gaz firması yapmaya hazır. Önümüzdeki hafta Belediye Başkanımızla birlikte Başkent Gaz’la görüşmemiz var.

”Evet” demesi halinde hemen kazma vurulacak. Sonuç olarak şunu söylemek isterim Doğalgazın ilçemize gelmesi konusunda hiçbir engel kalmamıştır. Başta Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Enerji Bakanımz Sayın Taner Yıldız’a, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Bölge Milletvekillerimize, EPDK ve BOTAŞ Bürokrat ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Beypazarı halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika