...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1579 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI GAZİ GÜNDÜZALP’İ ANDI

21 Mayıs 2017 Tarihinde Yayınlandı 1.978 Kez Okundu
Ana Sayfa » Foto Galeri»BEYPAZARI GAZİ GÜNDÜZALP’İ ANDI

Beypazarı Hırkatepe Mahallesi’nde, Hırkatepeliler Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Gazi Gündüzalp Anma Etkinlikleri yapıldı.

Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in dedesi ve Ertuğrul Gazi’nin babası Gazi Gündüzalp, torunları tarafından düzenlenen etkinliklerle mezarı başında anıldı. Aynı zamanda Hacet Bayramı’nın da yapıldığı etkinlikte Hırkatepe Camii’nde okunan Mevlid-i Şerif’in ardından tüm vatandaşlar Gazi Gündüzalp’in kabrine kortej yürüyüşü yaptılar.

Gazi Gündüzalp’in kabri başında yapılan duaların ardından etkinliğe katılan Beyoklar Okçuluk ve Spor Kulübü kemankeşleri kabze töreni düzenledi. Tören ilgiyle izlenirken, vatandaşlara da ok atışları yaptırıldı.

Hırkatepeliler Derneği Başkanı Gündüzalp Ünal, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri etkinliklere gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Ünal “Osmanlı torunu ve Türk evladı olarak Gazi Gündüzalp atamızı dualarla yad ederken, geçmişimizi ve özümüzü de yeni nesillere aktarmayı kendimize görev biliyoruz.Anma etkinliklerimiz önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı şekilde devam edecek” dedi.

Etkinlik kesilen kurbanlarla hazırlanan etli pilav, ayran, maden suyu ve tatlı ikramıyla sona erdi.

 

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook68Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika