...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yıl Sonu Mesajı Yayınladı

14 Haziran 2013 Tarihinde Yayınlandı 563 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Eğitim»Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yıl Sonu Mesajı Yayınladı

beypazarı ilce milli egitim muduru ahmet temurBeypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür 2012-2013 eğitim öğretim yılının sona ermesi sebebiyle bir mesaj yayınladı.
2012-2013 Eğitim – Öğretim yılını yoğun bir çalışma temposuyla sağlık, mutluluk ve heyecanla bitirmiş bulunmaktayız. Yoğun geçen sürenin sonunda başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimiz ve velilerimiz hak ettikleri tatilde dinlenip, mezun olan öğrencilerimiz bir üst eğitim-öğretim için, devam edenler bir üst sınıf için enerji depolayacaklardır. 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında 687 öğrencimiz ilköğretim okullarının 8. sınıfını bitirerek diploma almaya hak kazanmışlardır, ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfında okuyan 716 öğrencimiz de mezun olmaya hak kazanmışlardır. Bugün ilköğretim okullarımızda öğrenim gören 5346, ortaöğretim kurumlarımızda öğrenim gören 4028 öğrencimiz karnelerini aldılar.
Sevgili öğrenciler; bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğu günümüzde bilgiyi depolama yerine, bilgiyi kullanma, hayata uyarlama, daha da önemlisi bilgiyi üretme önem arz etmektedir. Bilgiyi üretebilmek için araştıran, sorgulayan, analiz-sentez yapan, çok okuyan bireyler olmalıyız. Sizlerin de bu tatilde okuyarak dinleneceğinize inanıyorum ve iyi tatiller diliyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlar; uzun bir süredir yürütmüş olduğunuz yoğun ve başarılı çalışmanızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Öğretmenler için en güzel ve en büyük hediye öğrencilerinin başarılarını görmek veya başarı adına atılan tohumlardır. Başarıya ulaştırmak için öğrencileri bir bütün olarak görüp, bireysel özelliklerini ortaya çıkarmak, öğrencinin kendisini tanımasına, farkındalık yaşamasına yardımcı olmaktır. Bu bağlamda hedefimiz; Beypazarı’nda eğitimin kalitesini en üst seviyeye çıkararak, geleceğin bilim adamlarını, sporcularını ve sanatçılarını yetiştirmektir. Globalleşen dünyada söz sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu güne kadar yapmış olduğunuz tüm çalışmalar için tekrar teşekkür eder, iyi tatiller dilerim.

Sayın veliler bu karneler yalnızca öğrencilerin değil sizlerinde karneleridir. Çünkü her başarılı öğrencinin yanında iyi bir öğretmenin yanı sıra, ilgili ve alakalı ebeveynler bulunmaktadır. Çocuklarımızı sadece okula göndermek ve veli toplantılarına katılmakla ebeveynlik görevimizi yapmış sayılmayız, Kıymetli Veliler; bugün itibari ile çocuklarımızla daha fazla ilgilenmeli, sorunları olduğunda paylaşmalı, birlikte zaman geçirmeli, birlikte kitap okumalı, onları anlamaya çalışmalıyız. Başarısız olduğu dersler ile ilgili olarak da ilk olarak kendimizi değerlendirmeli, öğrenciyi sorgulamadan, yargılamadan başarısızlık nedenlerini öğrenmeye çalışmalıyız. Başarıyı yakalaması için ne gerekiyorsa çocuklarımızı kırmadan, incitmeden birlikte kararlaştırmalıyız. Sevgi, şefkat ve ilgi ile çözemeyeceğiniz hiçbir sorun yoktur. İlçemizdeki başarıyı daha da artırmak için öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kadar, sizlerinde desteği gerekmektedir. Bugüne kadar eğitime sağlamış olduğunuz katkılar için teşekkür eder, başarılar dilerim.

Ahmet TEMÜR
Milli Eğitim Müdürü

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika