...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]
Adres : Alaaddin Sokak No:1 Beypazarı/Ankara
Telefon : 03127080388
Faks : -
E-Posta : info@lalelikonak.com
Websitesi : www.lalelikonak.com
Üyelik Tarihi : 20 Temmuz 2015

Beypazarı Laleli Konak

Konağımız Beypazarı’nın en ünlü yerlerinden turistik çarşının Alaaddin Sokağa bağlandığı yerde Selçuklu, Osmanlı Geçiş ve Neo Klasik dönemine ait olup dönemin en güzel örneğidir.

Avlusunda Hitit dönemine ait derin bir kuyu, planlı ve projeli 3 giriş, haremlik, selamlık, iç balkon ve 3 katlı bir mahsen bulunmaktadır.

Laleli Konak 10 odalı olup, zamanında ağa odası, gelin odası, hizmetçi odaları olarak kullanılmıştır. Nazara, yangına karşı, dış taş duvarları arasına nazar ayetleri yerleştirilmiştir. Bu tarz örneklere Selçuklu yapılarında ender rastlanmaktadır.

Konağımız eski İpekyolu ve Alaaddin Sokağın kesiştiği yerde, ilçe merkezinde olup, müzelere, tarihi konaklara, Suluhan Kervansarayı ve çarşıya çok yakındır.

Laleli Konak olarak İşletmeci Seyfettin Vural, 35 yıl Fransa’da ikamet ettikten sonra, Türkiye’nin kültürel turizm alanında dünyaya tanıtılması amacıyla işe Beypazarı’ndan başlamış, konağın restorasyonu aşamasında titiz bir çalışmanın yürütülmesini sağlayarak, çalışmaları bizzat yürütmüştür

Firma Fotoğraf Galerisi

Resim 2Resim 3Resim 4Resim 5Resim 6Resim 7Resim Resim 9

Firma Harita Bilgisi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika