...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1933 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI MARKASI DÜNYAYA AÇILIYOR

15 Eylül 2018 Tarihinde Yayınlandı 1.350 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI MARKASI DÜNYAYA AÇILIYOR

Ankara Kalkınma Ajansı’nın mali destek programıyla Beypazarı için bir proje daha hayata geçirilecek.

“Beypazarı Markası Dünya’ya Açılıyor” proje sözleşmesi Ankara Kalkınma Ajansı’nda imzalandı. Proje ile Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan, doğal ve tarihi güzellikleriyle her yıl yüz binlerce ziyaretçi çeken Beypazarı dünyaya tanıtılacak.

Proje ile yine bu yıl Ankara Kalkınma Ajansının desteği ile hazırlanan “Beypazarı Yöresel Ürün Stratejileri Raporu” sonuçları doğrultusunda Beypazarı’nın yöresel ürünlerinin etkin ve verimli bir strateji ile üretimi ve tüm dünyaya satılması için gerekli altyapı kurulacak.

Projenin hedefleri şöyle sıralanıyor; Beypazarı’nın yöresel ürünlerinin ülkemize ve tüm dünyaya açılımı sağlanacak, markalaşan yöresel ürünlerin koruma altına alımı ile eksik marka tescilleri gerçekleştirilecek, yöresel ürünlerin taklit ve kötü uygulamalardan arındırılması için kalite grubu oluşturulacak, başarılı uygulamalar değerlendirilecek ve ilçede üretim platformu kurulacak.

Öte yandan, geçmiş yıllarda yürütülen turizm platformunun mevcut sisteme entegrasyonu sağlanacak ve tanıtım, satış için alt yapı çalışmaları yürütülecek. 12 ay sürecek ve 375 Bin TL’ye mal olacak projenin, Beypazarı’nın mevcut yerel ürün ticari etkinliklerini bir ileri aşamaya taşıması ve turizm etkinliklerine çeşitlilik getirmesi ve dünyaya açılması bekleniyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| Dünya Para |haberler | resim yükle | resim yükle
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika