...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI SEBZE SEZONUNU AÇTI

09 Mart 2016 Tarihinde Yayınlandı 1.628 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»BEYPAZARI SEBZE SEZONUNU AÇTI

Türkiye’nin sebze ihtiyacında büyük bir öneme sahip olan Beypazarı’nda sebze sezonu açıldı

beypazari sebze sezonu (Small)Beypazarı’nda havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi dolayısı ile sebze sezonu erken açıldı.Erken yetişen ürünlerden yeşil soğan ilk ürün olarak piyasaya girdi. Beypazarı çiftçisi bu durumun kendilerini zora soktuğunu ifade ediyor. Tarım üreticileri “Ürünler diğer illerle birlikte yetişince pazarda bolluk oldu, bu nedenle para etmiyor. Havuç üretiminde de durum aynı, maliyetine satış yapıyoruz” diyor.

Beypazarı’nda tarlalardan toplanan yeşil soğanlar, yıkanıp kasalara konulduktan sonra taze taze tüm Türkiye’ye ihraç ediliyor. Beypazarı’nda Tarım sektöründe en çok ihracat yapan işadamlarından Hakan Ünal ” Şu anda soğan yapıyoruz nasip olursa Nisan ayı başında Ispanak, Nisan sonuna doğru da Marul çeşitlerinin hepsini tüm Türkiye’ye göndermeye başlayacağız.Beypazarı toprak yapısı dolayısı ile ülkemizin en lezzetli ürünlerini yetiştiriyor. Halde de böyle bilindiği için özellikle havucumuz ayrı değerlendirilir.Sebze sezonunun çiftçimize bol kazançlar getirmesini diliyorum” dedi.

KAYA GÜNEŞ – İHA

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook320Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika