...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1573 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ

03 Aralık 2017 Tarihinde Yayınlandı 1.954 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»BEYPAZARI ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ

Beypazarı Dudaş Mahallesi yakınlarında bulunan ve bölgenin en yüksek tepesi olarak bilinen 1880 rakımlı Keltepe’de Şehitler için Bayrak Yürüyüşü yapıldı.

Beypazarı Milli Mücadele Hareketi, Dudaş Köyü Derneği ve Muhtarlığı tarafından her yıl düzenlenen Şehitler İçin Bayrak Yürüyüşü’nün 3.sü,  1880 rakımlı Keltepe’de gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliğe şehit aileleri ve yakınları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yanı sıra Ankara İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı komando timleri de katıldı.

Beypazarı Dudaş Mahallesi yakınlarında yer alan etkinlik alanında misafirlere ikram edilmek üzere odun ateşinde hazırlanan yöresel keşli bazlama ve çay ikram edildi.

ZİRVEYE DEV TÜRK BAYRAĞI

Geleneksel hale getirilen Şehitler İçin Bayrak Yürüyüşü’ne bu yıl farklı bir etkinlik anlam kattı. Bölgede yer alan köylülerin girişimleriyle daha önceden Polatlı Belediyesi’nce temin edilerek, zor şartlar altında dikilen bayrak direğine, dev Türk Bayrağı törenle göndere çekildi.

Gençler, yaşlılar, kadınlar, çocuklar ve komando timlerinin etkinlik alanından bayrağın göndere çekileceği Keltepe zirvesine yaptığı yürüyüş sonrası , İstiklal Marşı okunarak göndere çekilen bayrak zirvede dalgalandı.

Şehitler için Bayrak Yürüyüşü etkinliğine şehir dışından da ilgi büyüktü. Köroğlu Gençlik Teşkilatı, Toplumsal Diriliş Hareketi, Düzce Sevdalıları Platformu, Kaynaşlı Gençlik Derneği , Manav Türkleri Derneği  Başkanları ve üyeleri de etkinliklerde yer aldı.

Beypazarı Dudaş Köyü Derneği  Muhtarı Sabri Çalışkan; “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz etkinliğimiz yaşlımızla gencimizle, askerlerimiz ve şehitlerimizin emaneti şehit ailelerinin de katılımlarıyla birlik ve beraberlik havasında gerçekleştirdik. Hep istediğimiz ve çabalarımız sonucu zirveye diktiğimiz bayrağımız da bu yılki etkinliğimize büyük anlam kattı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Etkinliklerimizi önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı ve organize şekilde devam ettireceğiz. Bayrak direğimizi Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya gönderdi. Kendisine bizlere verdiği böyle anlamlı desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.  ” dedi.

İHA

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook139Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika