...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1963 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı Semaları Uçurtmalarla Şenlendi

21 Nisan 2013 Tarihinde Yayınlandı 704 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Beypazarı Semaları Uçurtmalarla Şenlendi

beypazari ucurtma senligi 2013 (2)Beypazarı’nda geleneksel hale getirilerek her yıl Nisan ayının 3’üncü haftasında düzenlenen uçurtma şenliği, 7’den 70’e yüzlerce vatandaşın katılımı ile gökyüzünde oluşan renkli görüntülerle gerçekleştirildi.

Haziran ayında yapılacak festival öncesinde düzenlenen şenliğe Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp, İlçe Emniyet Müdürü Alptekin Taşçı, Ak Parti Beypazarı İlçe Başkanı Avni Erdoğan, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

14. geleneksel uçurtma şenliği, ilçeye hakim tepe olan Hıdırlık Tepe’de yapıldı. Binlerce vatandaşın ellerinde uçurtmalarıyla geldiği Hıdırlık Tepesi’nde yarışmaya katılacaklar jüri masasına isimlerini yazdırmalarının ardından numaralarını alarak uçurtmalarını uçurdular. Beypazarı Belediyesi’nce ücretsiz uçurtmaların dağıtıldığı şenlikte Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp çocuklara tek tek uçurtma dağıttı. Bazı uçurtmaların ipi koptu, bazı uçurtmalar elektrik telleri ve ağaçlara dolandı, bazı uçurtmaların ipleri birbirine karıştı.Ankara, Adana, İzmir ve çeşitli illerden Beypazarı’na gelen turistlerde gezilerinin bu renkli şenliğe rastlamasından mutlu olduklarını ifade ederek, Ankara oyun havalarında Beypazarılılarla yarıştılar. Oyun havalarında hünerlerini sergileyen bazı vatandaşlar gümüş takılar ve inözünde çift kişilik yemek ile ödüllendirildi.

Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp yaptığı açıklamada ”Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz uçurtma şenliğimizi bu yıl da böyle yoğun bir katılımla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uçurtma şenliğine olan ilgi, yediden yetmişe her yaş gurubundan halkımızın katılımı bizleri bu tür etkinlikleri çoğaltmaya yönlendiriyor. Turizm haftasını ilçede düzenlenen Uçurtma şenliği ile Bayram havası içinde kutladık. Görüldüğü gibi ilçe halkının yanında çevre il ve beypazari ucurtma senligi 2013ilçelerden de oldukça yoğun bir katılım var. Tüm halkımızı Haziran ayında yapacağımız Uluslararası Beypazarı Festivaline de bekleriz’’ dedi.

Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya ise, ”Günümüzde artık insanlarımız çocuklarına yeterince vakit ayıramıyor. Bu tür etkinlikler sayesinde anne ve babalar çocukları ile beraber vakit geçiriyor. Hem de çocukluklarını yaşıyor” diye konuştu.

Jüri heyeti, uçurtmaları dürbünle takip ederek, derecelendirme yaparken, kategoriler halinde düzenlenen uçurtma şenliğinde 4 dalda ödül verildi.En uzağa giden uçurtma kategorisinde Halil Demir 1 nci, Şeref aydoğan 2 nci, Tuana Uyan 3 ncü oldu. En yükseğe çıkan uçurtma kategorisinde, Sümeyye Türkoğlu 1 nci, Baki Ayık 2 nci, Hilal Orbay 3 ncü oldu. En farklı tasarım kategorsinde Muhammet Akkan 1 nci, Esma Avcı 2 nci, Ak Gençlik 3 ncü oldu. En Küçük uçurtmacı kategorisinde 3 yaşındaki Ecrin Saraç 1 nci, 4 yaşındaki Tuğçe Karakoç 2 nci, 5 yaşındaki Faruk Katı 3 ncü oldu.

Kategoriler halinde yapılan Uçurtma şenliğinde birinci gelenlere küçük altın, 2 ve 3.lere ise çeşitli ödüller verildi. Yarışmacılara ödülleri Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp ve Ak Parti İlçe Başkanı Avni Erdoğan ve tarafından verildi. Çocuklar, palyaçolara yüzlerini boyatırken, müzik eşliğinde yapılan gösteri ve animasyonlarla eğlendiler.

beypazari ucurtma senligi 2013 (4)

beypazari ucurtma senligi 2013 (1)

beypazari ucurtma senligi 2013 (6)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika