...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1579 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI SEVDALILARI İFTARDA BULUŞTU

03 Haziran 2017 Tarihinde Yayınlandı 2.039 Kez Okundu
Ana Sayfa » Foto Galeri»BEYPAZARI SEVDALILARI İFTARDA BULUŞTU

Beypazarı Sevdalıları Derneği, Onur Konuğu ve Beypazarı Eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da katılımıyla İnözü Vadisi Özlem Tesisleri’nde iftar yemeği düzenledi.

Beypazarı’nı seven ve Beypazarı’na gönül veren yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen iftar yemeğine ilgi büyük oldu. Akşam ezanının okunmasıyla açılan oruçların ardından bir konuşma yapan Beypazarı eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş davete icabet eden tüm Beypazarılılara teşekkür ederek, mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini diledi.

Yavaş konuşmasında; “Sürekli olarak müslümanların yoğun yaşadığı yerlerde mübarek gün demeden bombalar patlıyor. Malesef müslüman müslümanı öldürüyor. Halbuki bizim dinimiz bir insan öldüren insanlığı öldürmüş sayılır diyor. Çevremizde bunlar olurken, ülkemizin içinde de 15 yıldır tek parti ve güçlü bir iktidar olmasına rağmen artan terör olayları halen devam ediyor. En son, artık sıradanlaştırılmış gazete haberlerinde günlük şehit haberleri sadece satır aralarında haber oluyor. 2 tanesi Diyarbakır ve civarında olmak üzere 13 şehit verdik. Bu da hepsinden acı oldu. Helikopter kazasında çok değerli komutanlarımız şehit oldular.

Televizyonlardan bu ülke için yaptıklarını ve kahramanlıklarını dinliyoruz. Mekanları cennet olsun inşallah. Tabiki bizi en fazla üzen ise belediye başkanlığım döneminde Beypazarı’na Türkiye’nin ilk Jandarma Bölük Komutanı olarak Songül Yakut atanmıştı. Kendisiyle uyum içerisinde çalışmıştık. O Beypazarı’nı Beypazarılılar da onu çok sevmişti. Beypazarı’na Genel Kurmay Başkanı ve kuvvet komutanları defalarca gelmiş en güzel şekilde konuk edilmişti. Elbette bütün şehirlerimize üzülüyoruz, ancak böyle yakından tanıdığımız zaman bir kat fazla üzüntü duyuyoruz. İnşallah bundan sonra şehit haberleri almayız diyeceğim ancak malesef mümkün olmuyor. Yine televizyonlarda Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde 13 şehidimizin ismi bir pankarta yazılıp, yanında bir Türk bayrağı ile asılmış. Bu olayı bazı televizyonlar şöyle verdi. ‘Siyasal Bilgiler Fakültesi içerisinde Türk Bayrağı açarak bir grubun tahrik edilmesi üzerine, olaylar çıktı.’ Oraya asılan bir Türk Bayrağı birilerini tahrik eder hale geldiyse kusura bakmayın ama bizlerde onlardan tahrik olmaya başlıyoruz. Bayrağımıza gıcık olana, biz de gıcık oluyoruz. İktidarın birdenbire değiştirdiği tutum üzerine bunların üzerine gidilmeye başladı ama malesef görüyorsunuz bedelini çok ağır ödüyoruz.

Herkesin aklında şöyle bir şey var, 2019 da yerel seçimler olacak. Cumhurbaşkanlığı, yerel seçimler olacak. Herkeste şöyle bir merak var ‘Mansur Başkan birşeyler yapacak mı?’. Sizler bilmiyorsunuz, doğrusunu söylemek gerekirse ben de bilmiyorum. Görelimki Mevlam neyler, neyler se güzel eyler. O günki şartlar neyi gösterir bilemeyiz. İlla ki bir adaylığımız olacak diye birşey yok. Ülkemizin ve Beypazarı’mızın yararına olabilecek birşeyler olursa siyasetin içerisinde yer almaya çalışırız. Herhangi bir şekilde yer almazsak, kurulun önümüzdeki yerel ve genel seçimlerde vereceği karar üzerine onlarla beraber bir nefer gibi çalışmaya hazırım.” dedi.

 

 

 

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook235Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika