...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1961 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beypazarı Tanıtım Tırı Kardeş Şehir Kozan’da

26 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 567 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»Beypazarı Tanıtım Tırı Kardeş Şehir Kozan’da

Beypazarı Kaymakamlığı, Beypazarı Belediye Başkanlığı ve Beypazarı Ticaret odası ile Beypazarı Turizm Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen “Gelenekten Geleceğe Beypazarı” projesi kapsamında hazırlanan tanıtım tırı Kozan’da..

     beypazari tanıtım tırı (4)             Irmak Caddesi üzeri, Kozan Belediye Sineması önünde bulunan alanda açılan Beypazarı Mobil Tanıtım Aracı’nda Beypazarı’na özgü tatlı, şekerleme ve yemekler ile el işleri ve yöreye özgü ürünlerin tanıtımı yapıldı.

            Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tanıtım tırını gezen vatandaşlara havuç suyu, tatlı ve yaprak sarması ikram edildi. Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan’da Kozan Belediyesi gençlik meclisi Başkanı Rana Çalıkuşu ve üyeleri ile birlikte ziyaret ederek hoş geldiniz dedi.

            Başkan Özgan, “Restorasyon çalışmaları ve yöreye özgü ürünlerini markalaştırması gibi birçok açıdan örnek aldığımız kardeş ilçemiz Beypazarı’nı Kozan’ımızda misafir etmek onların tanıtımına katkıda bulunmak bize mutluk vermektedir. 2004 yılında atmış olduğumuz kardeşlik köprüsü her yıl pekişerek devam etmektedir. İnanıyorum ki Kozan’ımızda gelecek yılarda bir Beypazarı olacaktır” diye konuştu.

            Beypazarı Ticaret Odası Genel Sekreteri Mehmet Yurdakul, , ilçenin daha güzel ve etkili şekilde tanıtımını yaparak kültür turu gezginlerini çekmeyi amaçlayan proje kapsamında hazırlanan tırın 27-28 Mart günleri Adana’da Uğur Mumcu Meydanı, 29-30 Mart günlerinde Mersin’de Adnan Menderes Bulvarı Barış Meydanı, 31 Mart – 01 Nisan günlerinde ise Tarsus’ta Cumhuriyet Meydanı’nda bulunacağını belirttiler.

            Bu etkinlik ile Adana ve çevre illerini gezerek her yönü ile Beypazarı’nı tanıtma çalışmalarını devam edeceğini kaydeden Beypazarı Belediyesi Hakla ilişkiler Müdürü Nevzat Uzunoğlu, bugün ise Kardeş ilçe Kozan’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika