...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarılı Hanımlar Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

12 Mart 2013 Tarihinde Yayınlandı 515 Kez Okundu
Ana Sayfa » Beypazarı Haberleri»Beypazarılı Hanımlar Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

beypazari dunya kadinlar gunu etkinligi (6)Beypazarı Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kadınlar günü etkinliği düzenledi

Beypazarı Öğretmenevi’nde düzenlenen etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Yardımcısı Doç.Dr.Aşkın Asan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek, İlçe Kaymakamı Mustafa Kaya ve eşi Belgin Kaya, Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp ve eşi Hamide Özalp, Ak Parti İlçe Başkanı Avni Erdoğan, Belediye Meclis Üyesi Vildan Çalışkan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Yurdakul, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Semra Varlık, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural, Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı yetkilileri  ve çok sayıda davetli katıldı.

Beypazarı Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp “Anamız, bacımız, yarimiz, yol arkadaşımız, emek ve hayat mücadelemizin en değerli yarısı olan sevgili kadınlar” diyerek başladığı konuşmasında “İlçemizde bugün, başta turizm olmak üzere, bütün meslek alanlarında, yönetim gruplarında kadınlarımızı görmekteyiz. Toplumun temeli aile, ailenin direği kadınlardır. Aile güçlü olursa toplum, toplumlar güçlü olursa, millet güçlü olur. Bizler Beypazarı Belediyesi olarak her zaman kadınlarımızın yanındayız, destekçisiyiz. Her konuda destek olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, Dünya Kadınlar Gününün, kadın sorunlarının sorgulandığı, değerlendirildiği, çözüm arandığı, kadınlar arası birlik ve dayanışmanın bir göstergesi olarak çok anlamlı bir gün olduğunu belirterek, ” Hem ulusal mevzuatımızda hem de uluslararası mevzuatımızda birçok düzenlemeler gerçekleştirildi. Bunların hepsinden daha da önemlisi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı icracı bir bakanlık olarak kuruldu ve en önemli genel müdürlüklerinden bir tanesi de, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’dür. Bu kapsamda kadınla ilgili tüm problemleri çözmek ve politikalar geliştirmek üzere, Sayın Bakanla birlikte bir ekip olarak gece gündüz hummalı bir çalışma yapmaktayız” dedi.

Asan “Anayasamız ne diyor- Kadın erkek eşittir. Sadece bu kadar demekle de kalmıyor. Devlete büyük bir yükümlülükte yüklüyor. Devlet bu eşitliği sağlamakla da görevlidir. Kadın erkek eşitliğine 2011 yılında bir madde daha eklendi, kadına karşı yapılacak her türlü pozitif ayrımcılığı da Anayasa’da güvence altına aldık” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından   Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Doç.Dr.Aşkın Asan, Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Öğretim Görevlisi,Türk Hamam Müzesi ve Yaşayan Müze Kurucusu Dr.Sema Demir, Erdemli Han Sanat Evi Yöneticisi Sanatçı Aysun Erdemli, Turizm İşletmecisi Nurgül Bük, Hayırsever Nihal Tanrıkulu, Engelli çocuğu,ruhsal sorunları olan babası ve zihinsel engelli kardeşine bakan Gülçin Çelik, 3 senedir bitkisel hayattaki eşine bakan Mehmet Topaç ve Şair Gülten Ertürk’e plaket takdim edildi.

Program canlı müzik eşliğinde yenilen yemekle sona erdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika