...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARILILAR FACEBOOK HESAPLARINI SURİYELİLERE KAPTIRIYOR

08 Eylül 2018 Tarihinde Yayınlandı 2.651 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARILILAR FACEBOOK HESAPLARINI SURİYELİLERE KAPTIRIYOR

Sosyal medyada genç, yaşlı, çocuk demeden en çok kullanılan mecralardan olan Facebook’ta, hesap çaldırma, dolandırıcılara ve Suriyelilere kaptırma olayları giderek artıyor.

Dolandırıcılar bir tarafa Beypazarılılar son zamanlarda facebook hesaplarını Suriyelilere kaptırmaya başladılar. Nasıl bir yol izlendiği bilinmese de . Facebookta iki faktörlü kimlik doğrulaması ve gerekli güvenlik ayarlarının yapılmasının ardından başkasının hesabınıza girmesi neredeyse imkansız.

Bu günlerde facebook arkadaş listenizde veya zaman tünelinde arapça yazılı isimleri görmeniz mümkün. Profilde bir arap bayan fotoğrafı veya arapça yazılar. Diğer fotoğraflara bakılınca işin aslı anlaşılıyor. Bir arkadaşınızın facebook hesabı ele geçirilip isim ve fotoğraf değiştiriliyor. Suriyelilerin bunu dolandırma amaçlı yapmadığı, normal bir kişisel hesap gibi kullanmaya devam ettikleri görülüyor. Merak ettiğimiz konu ise neden yeni hesap yerine hesap çalmak?

En son hesabını Suriyelilerin ele geçirdiği isimlerden biride yıllarca Beypazarı Şoförler Odası Başkanlığı yapan Kemal Kara. Kemal Kara’nın şahsi hesabını kullanan İdlib’li bir kullanıcı, kendi hesabıymışçasına şahsi fotoğraflar ve durum paylaşımlarına devam ediyor.

Kaya Güneş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Orhan Bencegay
08 Eylül 2018 - 13:57

Vay puştlar

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika