...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI’NA DOĞALGAZ HATTINI POLGAZ KURACAK

30 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 851 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»BEYPAZARI’NA DOĞALGAZ HATTINI POLGAZ KURACAK

dogalgaz beypazarıBeypazarı Belediye Meclisi, Polgaz firması tarafından ilçeye doğalgaz hattının kurulmasına karar verdi.

Beypazarı Belediye Meclisi bugün olağanüstü toplandı. Toplantının günden maddesi ise doğalgazın Beypazarı’na getirilmesi için Pol-Gaz’a yetki verilmesiydi.

BOTAŞ tarafından öncelikle içlerinde Beypazarı’nın da bulunduğu 12 il ve ilçeye doğal gaz hattı döşenmesi ve akıtılması kararı alınmış; bunun üzerine dağıtım şirketleri ile temaslara başlanmıştı. Enerji ve Tabii Bakanlığı yetkilileri yaklaşık iki hafta önce bu iki firma ile bir görüşme yaptı. Görüşmede öncelikle olarak yapım işinin ele alındı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ise Pol-Gaz ile anlaşma sağlandı. Yapılan meclis toplantısında Beypazarı’na doğal gaz getirme işinin Pol-Gaz’a verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

ÇALIŞMALAR 1-2 YIL SÜRECEK

Anlaşmanın BOTAŞ tarafından imzalanmasının ardından çalışmalara hemen başlanacağı belirtiliyor. Başkan Özalp çalışmaların yaklaşık bir yıl süreceğini ve hat döşeme işleminin 2014 yılının Eylül ayında tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.

Beypazarı Maden Suyu 200 Milyon m3, İlçe Merkezi ise 7 Milyon m3 Doğalgaz Tüketecek

Edinilen bilgiye göre Eti Soda ve Beypazarı Maden Suyu tarafından 200 milyon m3 doğal gaz tüketilecek. Şehir merkezinde ise tüketim, yaklaşık 7 milyon m3 civarında olacak. Şehir merkezine hat döşeme işi ise yaklaşık 1-1,5 yıl sürecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika