...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarı’nda 2000 Kişilik Dev İftar Yemeği

22 Haziran 2015 Tarihinde Yayınlandı 1.097 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Siyaset»Beypazarı’nda 2000 Kişilik Dev İftar Yemeği

Yeni kurulan Beypazarı Sevdalıları Derneği, Beypazarı Zirve Tesisleri’nde iftar yemeği düzenledi.Yemeğe yaklaşık 2000 kişi katıldı.

DSC_0132 İftar yemeğine, Beypazarı Eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sözleri damga vurdu. Yavaş, “Bugüne kadar tüm Türkiye’de iz bırakan çalışmalar yaptık. Bundan sonraki amacım, olursa, Allah nasip ederse, Türkiye siyaseti içinde etkin rol almak. Bu yüzden artık bir olmalıyız. Beypazarı’nın bugün ben, yarın başkası, siyasetteki değerlerine sahip çıkmalıyız.” dedi.

Beypazarı Sevdalıları Derneği, Zirve Tesisleri’nde iftar yemeği düzenledi. Açık havada düzenlenen yemeğe aralarında Beypazarı’nın siyaset, iş ve bürokrasi hayatının önemli isimlerinin de yer aldığı yaklaşık 2000 kişi katıldı. Kuran-ı Kerim dinletisi ile başlayan yemekte, ilahiler eşliğinde semazen gösterisi büyük ilgi gördü.

TÜRKOĞLU: “HEDEFİMİZ BEYPAZARI’NIN TÜM DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAK”

Düzenlenen iftar yemeğinde ilk sözü Beypazarı Sevdalıları Derneği Başkanı Yakup Türkoğlu aldı. Türkoğlu, “Öncelikli hedefimiz, Beypazarı’nın tüm değerlerine sahip çıkmak olacaktır. Halkımızın sağlık, eğitim, işsizlik gibi hukuksal, sosyal ve ekonomik sorunlarının çözümünde yardımcı olacak önerilerde bulunmak, sosyal ve kültürel etkinleştirilmesini, geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek olmak için derneğimiz kurulmuştur.” dedi.

YAVAŞ: “BEYPAZARI’NDA İŞLERİN İYİ GİTMEDİĞİNİ DUYUYORUM”

Beypazarı Sevdalıları Derneği Başkanı Yakup Türkoğlu’nun ardından yemeğe şeref konuğu olarak davet edilen Beypazarı Eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş söz aldı.

Yavaş, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Benim dönemimle beraber, tüm Beypazarlılar ile birlikte çalıştık ve ilçemizi önce tüm Türkiye’ye, ardından Dünya’ya tanıttık. Beypazarı’nı adeta bir turizm merkezi haline getirdik. Ancak şimdi bu turizm işletmelerinin teker teker kapandığını duymaktayım. İşlerin, ticaretin eskisi gibi iyi gitmediğini belirtiyorlar.

Beypazarlı’yı başkasına muhtaçmış gibi, başkasının yardıma ihtiyacı varmış gibi yönetiyorlar. Oysa Beypazarlı kendi işini kendi görür, kimseye muhtaç değildir. Tıpkı benim Belediye Başkanlığı dönemimde olduğu gibi, kendi kendine yeter, kendini geliştirir.

Yeter ki bizler birbirimize destek çıkalım. Yeter ki birbirimizin ayağına basmayalım. Beypazarı’nın değeri kimse onu kollayalım. Geçen seçimde bunu başaramadık. Ben Ankara’da, Beypazarı’nda yaptığım çalışmalardan ötürü bu kadar oy aldım. Ancak Beypazarı’nda üstenilen düzeyde değildik. Oy vermeyince milleti suçlamanın doğru olmadığını düşünürüm. Bu durumda benim de hatalarım olmuştur. Belki de Beypazarı’nda farklı bir seçim süreci yönetmeliydik. Ancak yine de bu durum doğru olmadı. Bizler, hangi partiden olursa olsun, ülkeye mal olmuş siyasetçilerimize sahip çıkmalıydık. Herkes hatasını aramalı. Ben de önce kendimde arıyorum. Ancak ne olursa olsun birbirimize sahip çıkmalıydık.

“ERDOĞAN RİZE İLE, DEMİREL ISPARTA İLE ANILIYOR”

Bakın bir televizyon programında, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Kemal Bey(Kılıçdaroğlu), benim aday olarak gösterilebileceğimi ve o koltuğa yakışacağımı belirtmişti. Düşünün ki bir Beypazarlı Cumhurbaşkanı olabilirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memleketiyle anılıyor; Rize demek Erdoğan demek; Erdoğan demek Rize demek. Eski Cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel, beraber gördük, adı Isparta ile bütünleşmiş durumda. Devlet Bahçeli denilince akla Osmaniye geliyor. Aynı şekilde Mansur Yavaş dendiğinde de herkesin aklına Beypazarı geliyor. Bu yüzden birbirimize sahip çıkmalıyız.

“AMACIM TÜRKİYE SİYASETİ’NDE ETKİN ROL ALMAK”

Şimdi iş için gelen var, tayin için gelen var. Tabii ki biz yine elimizden geleni yapıyoruz. Ancak Ankara Büyükşehir Başkanlığı bu ülkedeki en değerli 10 makamdan biridir. Allah aşkına, ben seçilmiş olsaydım, Beypazarlı bir Belediye Başkanı olarak, Beypazarı’ndan bir hemşerim Belediye’nin doğrudan üst katına çıkabilseydi nasıl olurdu? CHP’de bir güç birliği yapmıştık. Ancak başkalarının yaptığı gibi yapmadan, hep ülkücü kimliğimin de arkasında oldum. Bu sayede, her şeyi doğrudan söylediğim için bu noktalara geldik. Milletvekilleri tek başına çok etkili işler yapamıyor; grup kararları önemli oluyor. Ama Belediye Başkanlığı çok etkili bir makam. Bugüne kadar tüm Türkiye’de iz bırakan çalışmalar yaptık. Bundan sonraki amacım, olursa, Allah nasip ederse, Türkiye siyaseti içinde etkin rol almak. Bu yüzden artık bir olmalıyız. Beypazarı’nın bugün ben, yarın başkası, siyasetteki değerlerine sahip çıkmalıyız.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika