...
TSK Mehmetçik Vakfı
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1563 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA BİR KİTAPLIK EFSANE VARMIŞ

08 Ağustos 2014 Tarihinde Yayınlandı 255 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Kültür Sanat»BEYPAZARI’NDA BİR KİTAPLIK EFSANE VARMIŞ

Fotoğraf-0075 (Small)Ankara’nın birçok özelliğiyle öne çıkan ilçesi Beypazarı, artık efsaneleriyle de ünlü. Beypazarılı yazar Ahmet Yıldırım’ın kaleme aldığı söylenceler, Beypazarı Efsaneleri adıyla kitaplaştı. Bir ilçeden bir kitaplık efsane çıkması, kitabı görenleri şaşırtıyor.

     Yazar da önsözünde, kitabın yazılış serüvenini anlatırken şunları söylüyor:
“… İşte bu sevdayla yola çıkarken birkaç efsaneyle kalacağımı sanıyor, bir kitapçık hacmine ulaşacağımı ummuyordum; ama Beypazarı, çalışmalarımızın semeresini verdi ve bu alanda da bir kültür hazinesi olduğunu bize gösterdi. Teşekkürler Beypazarı…”

     13,5 x 21 ebadında basılan ve yüz sayfadan oluşan kitapta Beypazarı’ndan derlenmiş yirmi üç söylence var. Bunlardan bazıları şunlar: Karakoca, Göyneksiz Köprü, Karaşar, Karakaş Seli, Semerci Baba, Gelegra, Âşıklar Mezarı, Yaşayan Efsane Yalnız Ağaç… On iki ilginç fotoğraf da, Beypazarı insanının geçmişte yaşadığı olayların yanı sıra, yüreğindeki sevgi ve hayal gücünden hayat bulan bu güzel efsanelere eşlik ediyor.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika