...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA DOLU YAĞIŞI EKİLİ ALANLARI VURDU

31 Mayıs 2014 Tarihinde Yayınlandı 323 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NDA DOLU YAĞIŞI EKİLİ ALANLARI VURDU

IMG-20140530-WA0040Beypazarı’nda Perşembe ve Cuma günü dolu yağışı ekili alanlara zarar verdi

Beypazarı’nda Perşembe ve Cuma günü yapan dolu yağışları sonrası Beypazarı Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gencer, İlçe Tarım Müdürü Beytullah Ertan ve Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş ile birlikte inceleme ve zarar tespitinde bulunmak üzere mahalle statüsüne geçen köyleri ziyaret etti.

Akçakavak, Dibecik ve Yukarı Ulucak mahallelerinde ekili alanları gezip, çiftçilerle görüşen heyettekiler, kuru tarım yapılan alanlarda hasarın %40, %50 dolaylarında olduğunu, sebze ekili tarlalarda ise %60 ila %70 oranlarında zararın oluştuğunu ifade ettiler.

Kırşeyhler ve Mahmutlar mahallelerinde de tarım arazilerinin zarar gördüğünü ifade eden yetkililer, zararların tazmini için başta İlçe Kaymakamlığı ve Beypazarı Belediyesi önderliğinde, kamu bankaları, özel bankalar ve enerjisa yetkilileri ile görüşülebileceğini ve zararın tazmini için gerekenin yapılacağını belirttiler.

 

 

IMG-20140530-WA0006

IMG-20140530-WA0010

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika