...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

BEYPAZARI’NDA EV FİYATLARI DÜŞÜŞTE

08 Haziran 2018 Tarihinde Yayınlandı 3.502 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»BEYPAZARI’NDA EV FİYATLARI DÜŞÜŞTE

Beypazarı’nda yapılan apartmanların, sitelerin ardı arkası kesilmiyor. Ev fiyatları ve kiralar düşüşte.

Beypazarı’nda ne kadar ev yapılırsa yapılsın, ederi 180 bin liralık bir daire bile 250-300 bin tl arası satılıyordu. Bu fiyatların çok uçuk olduğunu, ev kiralarının da gereksiz abartıldığını daha önce haber yapmıştık. Beypazarı halkı eve doymuş olacak ki, emlakçılar müteahhitler aylardır ilçede ev satışı yapılmadığını ifade ediyor.

Beypazarı’nda birçok mahallede sahibinden satılık evlerde de durum aynı. Satılık yazıları bir yılı aşkın süredir asılı duran evler bulunuyor. Zamanında ederinin çok üstünde satılan evler dolayısı ile,  yüksek fiyat istenen evlere vatandaşlar “Sincan’dan daha iyisini uygun fiyata alır, kiraya veririz’ yorumunda bulunuyor.

BEYPAZARI’NDA EV FİYATLARI %15 DÜŞTÜ

Halen çok sayıda inşaat yapımının sürdüğü Beypazarı’nda resmi verilere göre ev fiyatları %15 düştü. Uzmanlar düşüşün devam edeceğini çünkü Beypazarı’nda 250-300 bin arası satılan konutların çok abartılı olduğunu ifade ediyorlar.

Ankara’da satılık konut fiyatları son 6 ayda yüzde 2 artarak bin 804 TL/metrekare ortalamasına ulaştı. Son 6 ayda satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe yüzde 9 ile Polatlı olurken, aynı dönem içerisinde fiyatı en çok düşen ilçe yüzde -18 ile Elmadağ oldu. Bununla birlikte Beypazarı, Çubuk, Akyurt, Gölbaşı gibi ilçelerdeki satılık konutlarda ortalama fiyatlarda düşüş yaşandı. Ankara’daki kiralık konut fiyatları ise geçtiğimiz 6 ay içerisinde yatay bir seyir izledi. Mayıs 2018 itibariyle Ankara genelinde kiralık konutların ortalama metrekare fiyatının 9,08 TL olduğu görüldü. Ankara genelinde amortisman süresi 18 yıl civarında seyrediyor.

VATANDAŞLAR KİRACI BULAMIYOR

Çarşı merkezinde yakıt ile birlikte 1000- 1250, ilçe merkezine uzak bölgelerde 700-1000 tl arası olan kira fiyatları dolayısı ile birçok ev sahibi de artık kiracı bulmak için heryere ilan asıyor. Beypazarı’nda zamanında sahibinden.com da dahi ev ilanı bulunmazken şimdi sosyal medya ve web sitelerinde kiralık ve satılık ev ilanları bulunuyor.

EV KİRALARINDA DA DÜŞÜŞ SÜRECEK

Emlak piyasasının etkili isimleri “Beypazarı’nda evkeri kiraya vermekte zorlaştı. Vatandaş evi beğenmiyor, kirarın yüksek olması ekonomik darboğaz nedeni ile evler de boş kaldı. Şimdi okullar tatile girdi öğrenciler de gidiyor. Çoğu mezun öğrenci evlerini boşalttı. Kiralık ev sayısının da artmasıyla geçtiğimiz aylarda istediği fiyatta direnip evi boş kalanlar artık 200 tl daha aşağısına kiracı arıyor.” diyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika