...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDA ŞADIRVAN SULARI KESİLDİ !

03 Ağustos 2015 Tarihinde Yayınlandı 1.103 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»BEYPAZARI’NDA ŞADIRVAN SULARI KESİLDİ !

Beypazarı’nda yıllardır vatandaşların içme suyu temini için kullandığı iki çeşmenin suları kesildi.

sular kesildi beypazariBirisi Kumsüren Mahallesi Boğazkesen Kümbeti önünde yer alan, diğeri ise Beypazarı Maden Suyu’na ait Şadırvan yıllardır Beypazarılıların içme suyu ihtiyacını karşılıyordu. Özellikle akşam saat 17:00 – 21:00 saatleri arasında büyük yoğunluk yaşayan iki çeşme, ilçedeki tarım işçilerinin de günlük su ihtiyaçlarını karşılıyordu.

Beypazarı’nın iki içme suyu kaynağının da bir anda kesilmesi konusunda resmi kanallardan açıklama gelmezken, vatandaşlar çeşitli tahminlerde bulunmaya başladı. Tarım işçilerinin tarladan geldikten sonra minibüsler dolusu su taşıması, muslukların çalınması ve pislik içerisinde olması dolayısı ile kapatıldığını düşündüklerini belirten vatandaşların yanı sıra, “su saati takılacakmış” diyenler de bulunuyor.

İçme suyu kaynaklarının kapatılmasının ardından görüştüğümüz su satış bayileri işlerin iki gündür arttığını, yeni abone sayısında da artış olduğunu ifade ettiler. Beypazarı’nda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce yapılmış İçme Suyu Arıtma Tesisi bulunmasına rağmen vatandaşlar, çeşmelerden akan suyun içilebilir olmadığını, çay bile demlenmediğini sık sık dile getiriyor.

Kaya Güneş

 

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika