...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Beypazarı’nda Tayvan Günleri Sona Erdi

02 Eylül 2013 Tarihinde Yayınlandı 525 Kez Okundu
Ana Sayfa » Foto Galeri»Beypazarı’nda Tayvan Günleri Sona Erdi

30-31 Ağustos Beypazarı’nda Tayvan Günleri çeşitli etkinliklerle sona erdi.

tayvan günleri (4)Beypazarı’nda Tayvan Günleri kapsamında Tayvan Büyükelçisi Dr.James Chen ve eşi Maria Peng ve büyükelçilik çalışanları, beraberlerinde Tayvan’ı tanıtmak amaçlı Türkiye’de bulunan National Chengchi Üniversitesi’nde 6 kız öğrenci ile birlikte Beypazarı’na gelen heyet çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde Tayvanlı Genç Elçiler, kılıç dansı, çay toplama dansı, yelpaze dansı gibi danslarını sergileyerek, açtıkları standlarda Tayvan yemek kültürü, çay kültürü ve turizmi hakkında bilgiler verdiler. Hazırlanan yemekler ve çaylar vatandaşlara ikram edildi.

Beypazarı’nda Tayvan Günleri kapsamında Beypazarı Bağevi’nde Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye ve engellilere yardım amacıyla bir gece düzenlendi. Geceye Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya ve Eşi Belgin Kaya, Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp ve eşi Hamide Özalp, Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Başkanı Tayvan Büyükelçisi Dr.James Chen ve eşi Maria Peng, A.Ü. Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Öğretim Görevlisi Li Chuan Okay, Taipei Ekonomik ve Kültürel Misyonu Direktörü Philip J.P.Fan, İlçe Sağlık Müdürü Özer Kasap, Ortadoğu Tayvan Girişimciler Derneği Başkanı Mustafa Pehlivanoğlu, Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan ve eşi, Engelsiz Atölye öğrencileri ve ailelerinin yanı sıra vatandaşlar katıldılar.

Tayvan ve Beypazarı mutfağından seçkin yemeklerin yer aldığı akşam yemeği sonrası Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye yararına müzayede düzenlendi. Hayırseverlerin yardımı ile temin edilen birçok tekerlekli sandalye, banyo ve tuvalet için özel sandalyeler, yürüteçler ve bir adet özel yapım tekerlekli sandalye de Tayvan büyükelçiliğince Beypazarı Belediyesi’ne teslim edildi.

Düzenlenen gecede Tayvan Genç  elçileri çeşitli danslarını sunarken, Engelsiz Atölye öğrencileri de bağlama ve darbuka çalarak eğlenceye eşlik ettiler. Beypazarı’nda gerçekleştirilen etkinlikler, Tayvan Macroview Tv tarafından da kayda alındı.

Haber ve Fotoğraflar : Kaya Güneş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika