...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BEYPAZARI’NDAN TÜM TÜRKİYE’YE FİDE

12 Ekim 2015 Tarihinde Yayınlandı 458 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ekonomi»BEYPAZARI’NDAN TÜM TÜRKİYE’YE FİDE

beypazarindan turkiyeye fideYetiştirdiği tarımsal ürünlerle Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinden biri olma özelliğine sahip Başkent Ankara’nın bu üretimine büyük katkı sağlayan Beypazarı, yetiştirdiği fideleri Türkiye’nin her bölgesine gönderiyor.

Ankara’nın fide ihtiyacını karşılayan Beypazarı, Antalya, Mersin gibi seralarıyla ünlü şehirlerde dahil birçok ile fide gönderiyor. Fide üreten firmalardan birini ziyaret eden Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, fide üretilen 22 dekar alan üzerinde kurulu seralarda incelemelerde bulundu. Beypazarı’nda yaklaşık 20 dekarın üstünde kurulu üç adet fide üretim merkezi olduğu bilgisini veren İl Müdürü Korkmaz, Beypazarı’nın Türkiye’nin en önemli fide merkezlerinden biri haline geldiğini söyledi.

Beypazarı’nda tüm sebzelerin fidesinin yetiştirildiğini kaydeden Korkmaz, “Beypazarı’nda 12 ay fide üretiliyor ve bu üretilen fideler Ankara’mızın fide ihtiyacını karşılayarak, Karadeniz, Marmara ve Akdeniz bölgeleri gibi yoğun sebze üretilen bölgelere de gönderiliyor” dedi.

Üretilen sebze fidelerinin gerekli denetimlerinin rutin olarak yapıldığı bilgisini veren Korkmaz, Beypazarı’nın çok geniş bir tarımsal ürün kapasitesine sahip olduğunu belirterek, Beypazarı’nın çalışkan çiftçisinin tarım sektörüne önemli katkılar sağladığını sözlerine ekledi.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook38Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika