...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1972 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım

03 Ağustos 2013 Tarihinde Yayınlandı 502 Kez Okundu
Ana Sayfa » Köşe Yazıları»Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım

fatihkMübarek Ramazan ayının son günlerini idrak ederek, Ramazan Bayramına kavuşmanın coşkusu ve sevincini yaşıyoruz. Ramazan rahmet ve bereket ayıdır. Zenginle fakiri eşitleyen, toplumsal adaleti dengeleyen bir aydır.

Bayramlar farklı yaşam özelliklerimize rağmen birlik ve beraberliğini sağlamada aynı toplumda yaşayan bireylerin birbirlerine sevgiyle, saygıyla yaklaşma mutluluk ve huzuru yaşama günüdür.

Bayramlar kin, nefret, düşmanlık duyguların yerine küçüklerin büyüklere saygı, büyüklerin küçüklere sevgi göstermesi ve dargınların barışmasını esas alan günlerdir.

Bayramlar birlik ve beraberlik içerisinde aynı acıyı, aynı sevinci yaşama gücünü kuvvetlendirir. Hastaların ziyaret edilmesi, akrabayla birlikte geçirilmesi,  çocukların hediyelerle sevindirilmesi, milli ve dini duyguların pekişmesi, taze ve canlı tutulmasıyla millet olma bilincini geliştirir.

İşte Mübarek Ramazan Bayramı kardeşlik, dostluk ve yardımlaşmaBrautkleider Billig und Festliche kleider online  iklimiyle barış ve huzur içerisinde geleceğimizi sağlıklı inşa etmenin fırsatlarını sunar ve imkanlarını oluşturur.

Küreselleşen dünyada sermaye, mal ve hizmetler çok daha rahat yer değiştiriyor. Liberal piyasa ekonomisinin fikir babaları küreselleşmenin bütün dünyaya refah artışı bahşedeceğini söylüyorlardı. Aradan yıllar geçti ama milyonlarca insan hala fakirlik çekiyor, içecek su bulamıyor, tıbbi bakımdan ve eğitimden yoksun yaşıyor.

Maddi kalkınma huzur ve mutluluk getirmiyor. Brautjungfernkleider 2014  Farklı toplum kesimleri arasında derin yaralar açıyor. Ne oldum değil, ne olacağım diyebilmeliyiz.

Ramazan iklimi tefekkür bilincimi geliştirmeli içe doğru derinlemesine tefekkür kültürü geliştirebilmeliyiz. Tarihten getirdiğimiz medeniyet perspektifimize ve Rabbimize yönelebilmeliyiz.

Asırlar boyu acılarla, sıkıntılarla yaşamış İslam coğrafyasında barışı, eşitliği ve adaleti yeniden inşa edebilme umuduyla;

Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım!

Ramazan Bayramınızı kutlar. Sağlık, esenlik ve mutluluklar dilerim.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika