...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1579 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BÖLGEDE FESTİVAL ÖZLEMİ

06 Haziran 2017 Tarihinde Yayınlandı 767 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Ayaş Haberleri»BÖLGEDE FESTİVAL ÖZLEMİ

Başkentin il merkezine uzak ilçeleri Nallıhan, Beypazarı, Güdül ve Ayaş halkı festival özlemi duyuyor.

Her yıl Haziran ayında Nallıhan’ın dünyaca ünlü İpek İğne Oyaları, Beypazarı’nın Havucu ve yöresel lezzetleri, Güdül’ün Kiraz ve Leblebisi, Ayaş’ın Domatesi ve Dutunun tanıtımında büyük rol oynayan festivaller bu yıl da yapılacak mı? yoksa yine mi iptal? soruları vatandaşlardan sık sık gelmeye başladı.

Yüzü festivallerde bir nebze de olsa gülen, yetiştirdiği ürünleri satan çiftçi ve köylü, ziyaretçi akınına uğrayan esnaf, sık sık bu imkanları bulamayan, konser ve eğlenceleri bekleyen gençler ve vatandaşlar bu yıl bir umut festival bekliyor.

3 ay öncesinden hazırlıklar ve yazışmalara başlanması gereken festivaller için henüz bir çalışma olduğu görünmüyor. İşin kolayına kaçan belediyeler palyaço, kukla, mehter, şişme oyun parkları gibi işlere yönelirken, dışarıdan gelen yerli turistler yöreye özgü eğlenceler ve farklılıklar beklentisi içinde gelip hayal kırıklığına uğruyor.

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook107Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika