...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1965 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

Bursa’da Ortodonti Yapan Yerler

15 Şubat 2019 Tarihinde Yayınlandı 135 Kez Okundu
Ana Sayfa » Advertorial»Bursa’da Ortodonti Yapan Yerler

Ortodonti diş ve çene bozukluklarını düzelten bir diş hekimliği branşıdır. Var olan estetik ve anatomik bozukluklar ortadan kalkar.

Ortodonti Problemleri Neden Oluşur?

Ortodonti problemleri genetik olabilir. Daha çok bebek ve çocuklarda yanlış uygulamalar ortodonti sorunlarına neden olur. Uzun süre biberon kullanan bebeklerde çene gelişimi tam olmaz ve biberonun yaptığı basıya bağlı olarak dişler zamanında çıkamaz. Var olan geniz eti ve sonucunda ağız solunumu üst çenede darlık yapar. Özellikle 5-6 yaş civarı tüm çocukların bir ortodonti uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekir. Klinikte önce normal diş muayenesi ve sonrasında ortodonti hekimleri tarafından ortodonti muayenesi yapılır. Klinikte var olan ortodonti problemlerinin tedavisi için çene cerrahı ve diğer diş hekimlerinden görüş alınır. Eğer Bursa ilinde ikamet ediyorsanız ve ortodonti tedavisi için bir klinik arıyorsanız eğer sizlere Bursa’nın en iyi diş kliniği listesinde yer alan Bursa ortodonti tedavisi de sunan Koru Diş Kliniği’ni keşfetmenizi öneriyoruz. Diğer illerdeyseniz tabii ki kesinlikle ortodonti tedavisi için en iyi diş kliniğini veya hekimi bulup tedavinizi yaptırmanızı öneriyoruz.

Ortodonti Tedavisi Neden Gereklidir?

Ortodonti tedavisi bu konuda uzman olan diş hekimleri tarafından yapılır. Ortodonti problemleri doğuştan olabileceği gibi sonradan da oluşabilir. Dişlerin çarpık olması ve iki çenenin uyumsuz olması ortodonti problemidir. Ortodonti tedavisi hem estetik hem de fizyolojik bir sağlık sağlar. Ayrıca Bursa ortodonti alanında en iyi hekimler arasında yer alan Ahmet Yalçın Güngör şunu da belirtiyor; hasta ortodonti tedavisi sayesinde hem diş işlevselliğini artırabileceği gibi aynı zamanda da estetiklik açısından büyük bir öneme  sahip olacaktır. Dişlerin düzelmesi için takılan braketler şeffaf renk seçilir ve hastanın sosyal yaşamının sekteye uğramaması sağlanır.

Tedavi Nasıl Yapılır

Ortodonti tedavisi bazen cerrahi yapılırken bazen de bazı ekipmanlar ile yapılır. Ortodonti tedavisi için öncelikle ağız içinde diş çürükleri ve diş eti sorunlarının olmaması gerekir. Diş eti problemi varsa önce diş eti sorunu tedavi edilir. Diş etinin sağlıklı olması diş kaybını önler. Ortodonti tedavisi sırasında uygulanan braketlere dişlerin dayanması için diş köklerinin sağlam olması gerekir. Klinikte ortodonti tedavisi öncesi diş hekimleri tarafından diş ve diş eti tedavisi uygulanır ve sonra ortodontiye hastanın sevki sağlanır.

Ağız içinde bulunan braket yanak mukozası ve dile sürtünme yapınca küçük yaralara neden olabilmektedir. Klinikte oluşan bu sürtünme yaralarını önlemek için bal mumu uygulaması yine ortodonti hekimleri tarafından uygulanır. Klinik hasta sağlığı ve konforunu düşünen bir kliniktir. Ortodonti tedavi fiyatları uygulanacak tedaviye göre değişkenlik gösterir. Bursa’da ortodonti yapan yerler hakkında ayrıntılı bilgi almak için korudis.com sitesini ziyaret etmelisiniz.

Daha detaylı bilgi için : www.korudis.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika