...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ ŞENAL SARIHAN BEYPAZARI’NI ZİYARET ETTİ

09 Eylül 2015 Tarihinde Yayınlandı 582 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ ŞENAL SARIHAN BEYPAZARI’NI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Bölge Milletvekillerinden Şenal Sarıhan Beypazarı CHP İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi.

senal sarihan beypazari durum degerlendirmesi (Small)Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, Beypazarı ilçe Başkanı Ali Uysal, Kadın Kolları, Gençlik kolları ve partililerle bir araya gelerek Beypazarı’nda 7 Eylülü 8 Eylüle bağlayan gece yaşanan gerginlikle ilgili bilgi aldı.

Sarıhan yaptığı basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Yaşanan olayları basına yansıdığı kadarıyla biliyorduk. Basında ve sosyal medyada çok çeşitli haberler ve bilgiler paylaşıldı. Bugün burada hem olaylarla ilgili gerçek bilgileri toplamak amacıyla arkadaşlarımızla beraberiz. Sayın kaymakamımızla da görüşerek, ona göre bir yol haritası belirlemek istiyoruz. Bizleri üzen şu an için söyleyebileceğim Türkiye’nin pekçok yerinde başlatılan protestonun kardeşlik duygularını zedeleyici bir sonuç yaratma olasılığı. Bunun önüne acilen geçmek gerekiyor. Biz yıllardır hangi kökenden, hangi inançtan olursak olalım, hep bir arada yaşamış insanlarız. İstiyoruz ki ülkemizde huzur olsun, demokrasi ve özgürlük olsun. Demokrasi ve ögürlüğün olduğu yerlerde hem yaşam hakları güvence altındadır, hem düşünce ve inanç özgürlükleri güvence altındadır. İki temel özgürlüğün sağlanabilmesi için iktidarda olanların yaşam hakkını güvence altına almaları gerekir. Yaşam hakkını en çok tehdit eden şey şiddettir. Bu tür sorunlar, şiddetle insanların bir yerlerden başka yerlere göç ettirilmesi ile değil , idari makamlar ve kamu otoriteleri tarafından ve esas olarak ta TBMM’nin iradesiyle çözülmesi gereken bir olgudur. Bunu bekliyoruz ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin tavrı ve tutumu budur. Ülkede kardeşlik ve birliktir ve herhangi bir şekilde bir tahriğe kapılmamaktır. Herşeyi empatiyle, anlayışla ve birlikle kardeşlik duygusuyla çözmektir.” dedi.

KAYA GÜNEŞ – İHA

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika