...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1964 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
[metaslider id="12862"]

DEMİR’E İFTİRA ATAN 28 KİŞİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK !

01 Ocak 2019 Tarihinde Yayınlandı 2.338 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»DEMİR’E İFTİRA ATAN 28 KİŞİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK !

28 Kişiye Yargı Yolu Açıldı

27 Temmuz 2016 da Beypazarı eski Belediye Başkanı İbrahim Demir hakkında fetöcü olduğunu belirten, aynı dilekçeyi savcılığa teslim ederek, suç duyurusunda bulunan Akp İlçe Başkanı Mehmet Gökgöz, kadın kolları ve gençlik kollarından 28 kişiye yargı yolu açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene karşı işlenen suçlar birimi, hakkında şikayetçi olunan İbrahim Demir ile ilgili olarak fetö ile hiç bir bağlantısı bulunamadığı kanaatine varmış ve kovuşturmaya gerek olmadığına karar vermişti.

İbrahim Demir aklanmasının akabinde Avukatı aracılığı ile şahıslardan davacı oldu. “Fikir ve eylem birliği içersinde İbrahim Demir‘e karşı işlenilmediğini bildikleri bir suçu yetkili makamlara ihbarda bulunmak suretiyle, mağdur hakkında adli soruşturmaya sebep oldukları ve bu şekilde müsnet suçu işlemiş oldukları anlaşılmakta ve bu yüzden 28 kişinin ayrı ayrı cezalandırılmalarına ve haklarında güvenlik tedbirlerine hükmedilmesine” diyerek dava açıldı. Daha sonra savcılık bir iddianame hazırladı ve ilgili mahkeme tarafından 2018/734 sayılı dosya ile kabul edildi. 28 kişi hakkında iftiradan açılan ceza davası 4 Mart 2019 da görülecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bahis Siteleri
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika