...
HAVVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1582 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EĞRİOVA’YA YAZIK OLUYOR !

02 Eylül 2015 Tarihinde Yayınlandı 707 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»EĞRİOVA’YA YAZIK OLUYOR !

egriovada talan varAnkara’nın gizli cenneti olarak bilinen Beypazarı ilçesine bağlı Karaşar’ın Eğriova ormanlarının talan edildiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü…

Ankara’nın gizli cenneti olarak bilinen Beypazarı ilçesine bağlı Karaşar EğriOva Ormanlarının talan edildiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Karaşarlılar Derneği Başkanı Mehmet Kaytanbıyık, Eğriova yaylasında yapılan çalışmaları yerinde bizzat gördüğünü belirterek devlet eliyle talan yapıldığının belgelendiğini söyledi.

Karasar Egriova (3)Kaytanbıyık,” Eğriova ormanlarında iki aydan beri süren ağaç kesimleri her türlü ikaz ve uyanlarımıza rağmen yasal olmayan şekilde hızla devam etmektedir. Bugün yerinde yaptığımız incelemelerde kesilmemesi gereken genç çam ormanı kesilerek ormanın içerisinde nakliye taşıma sırasında etrafa korkunç bir şekilde zarar verilmektedir kesilen genç orman ağaçları birilerine sunta yapılmak amacı ile peşkeş çekilmektedir.

Çalıştırılan personelin birçoğu kaçak yabancı uyruklu olup ehil olmayan kişilere yaptırılmaktadır. Eğriova ormanının çeşitli bölgelerinde kalabalık bir ekiple adeta yangından mal kaçırırcasına hızla kesilen ağaçlar sevk edilirken ağır tonajlı tır ve kamyonlara fazla yük atılarak orman yolunu ve Karaşar’dan geçmesinden dolayı yollarda çeşitli çökmelere neden olmaktadır.Karaşar halkı olarak Yetkili kurum ve kuruluşlara seslenerek bu talana derhal müdahil olmalarını gereğini yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Dernek başkanı Mehmet Kaytanbıyık ayrıca yaptığı açıklamada “Eğriova göletinin son hali içler acısı. Göletin kapaklan sebepsiz yere açılarak gölün suyu tahliye edilmiş balıklar dahil göldeki bütün canlılann çoğunluğu büyük zarar görmüş. Eğriova her yönden içler acısı. Tüm yetkilileri başkentin en güzel ilçesinde olan bu talanlan görmeye, duyarlı olmaya ve dur demeye çağınyoruz” diye konuştu.

Saniye Doğukan

Karasar Egriova (1)

Bu Haberi Paylaşın...
Share on Facebook0Share on Tumblr0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Email this to someonePrint this pageBuffer this page

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
Cafecanli

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika