...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Enerjisa Kendiz Kaz Kendin Onar Dedi

17 Şubat 2014 Tarihinde Yayınlandı 217 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»Enerjisa Kendiz Kaz Kendin Onar Dedi

enerjisaÇankaya Han Sokak’ta evine elektik ileten kabloların hasarlı olduğunu tespit eden EnerjiSA görevlilerinden, Atakan Ilgıt’a akıl almaz bir cevap geldi: “Sokağın mesuliyeti bizde değil, kendin kazıp onaracaksın.”

Ankara’nın en merkezi yeri Çankaya’da dün öğle saatlerinden bu yana devam eden elektrik krizi “bu kadarına da pes” dedirtti. EnerjiSA ekipleri, Atakan Ilgıt’ın evine gelen elektrik kablosunda meydana gelen arızanın sokakta olduğunu söyledi ve sokağı kazarak kendisinin onarmasını istedi. Akıllara durgunluk veren olay 100. Yıl Mahallesi Han Sokak’ta yaşandı. Ilgıt, önceki gün öğle saatlerinde elektriklerin kesilmesi üzerine EnerjiSA’yı aradı. EnerjiSA’nın özel bir elektrikçi çağırarak arızanın nerede olduğunu tespit ettirmesini istediği Atakan, “Elektrikçiye 100 TL ödedim ve EnerjiSA’ya arızanın dışarıda olduğunu belirttim. Gelen ekipler arızanın sokağın köşesinde yaşandığını ve tamiratın benim mesuliyetimde olduğunu belirtti” diye konuştu.

YER TESPİTİNE 230 TL ALDILAR

Ilgıt, EnerjiSA ekiplerinin sadece sorunlu olan yeri tespit etmek için 230 TL aldığını dile getirerek, şöyle konuştu: “EnerjiSA’dan önce elektrik işlerini yöneten şirket, evimin önündeki elektrik dağıtım panosunu 175 metre uzaklıktaki Hereke Sokak’a taşımış. Şimdi gelip ‘Sokağı da sen kazacaksın, senin sorumluluğunda’ diyorlar. Hangi akla hizmet ederek benim evimin önündeki bağlantıyı alıp bir alt sokağa taşıdılar. Şimdi beni bundan sorumlu tutuyorlar. Bunu ben yapmadım ama sen tamir et diyorlar.

KABLONUN MESULÜ İLAN ETTİLER

Proje olmadan belediyenin asfaltını, kaldırımını nasıl kazdıracağım. Telefon, doğalgaz, atık su bağlantılarının olduğu yeri proje olmadan nasıl tamir ettireyim. Günün birinde belediye kazı çalışması yapıp kabloyu patlatarak birinin ölümüne sebep olursa hakimin karşısına da bizi çıkaracaklar. Vatandaşın elindeki hakkı EnerjiSA’nın insafına bıraktılar. Hiçbir haberim olmadan yıllar önce sokağa döşenen elektrik kablosunun sorumlusu ilan ettiler. Özelleştirmeden sonra vatandaşa Çin işkencesi uyguluyorlar. Perşembe gününden beri evimizde elektrik yok, evde 60 yaşın üstünde 4 kişi yaşıyor. Isınamıyoruz, ev buz gibi oldu, buzdolabımızdaki tüm yiyecekler bozuldu.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika