...
-

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 32 Kategoride 1958 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ENGELSİZ ATÖLYE YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

18 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlandı 407 Kez Okundu
Ana Sayfa » Haberler»Güncel Haberler»ENGELSİZ ATÖLYE YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

beypazari engelsiz atolye (3)Beypazarı Belediyesi’nce ilçenin Doğan Gürbüztürk Parkı’nda Mayıs  ayında faaliyete geçen Engelsiz Atölye’de, engelliler çeşitli el işleri üretiyor

Atıl durumdaki bir barakanın Beypazarı evleri mimarisi tarzında yeniden inşa edilmesiyle yapılan Engelsiz Atölye, 15 engelliye kapılarını açtı. Mayıs ayından bu yana haftada 2 gün ahşap boyama, boncuk takılar, galoş imalatı gibi el becerisi eğitimi verilerek üretime geçildi. 20.Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Şenlikleri’nde hazırladıkları ürünleri satma imkanı da bulan engelliler, Engelsiz Atölye  sayesinde hem eğlenceli vakit geçirdiklerini, hemde yeni arkadaşlıklar kurduklarını belirttiler.

Beypazarı’nda engelliler yararına birçok projede olduğu gibi Engelsiz Atölye’de de büyük emeği olan Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp, Engelsiz Atölye’yi ziyaret ederek çalışmaları inceledi. Ailelerin çocuklarının belirli saatlerde emin ellerde olduğunu bilerek kendilerine zaman ayırmalarını sağlamak ve engellilerin el becerilerini geliştirmek amacıyla Engelsiz Atölyeyi kurduklarını belirten Hamide Özalp “Halk Eğitim Merkezimizin de desteğiyle haftada 2 gün çocuklara öğretmenleri eşliğinde ahşap boyama, takı imalatı, galoş üretimi gibi konularda eğitim vererek üretim yapmalarını sağlıyoruz. Burda birbirleriyle güzel zaman geçiriyorlar ve ailelerde oldukça memnun.” diyerek İlerleyen günlerde eğitimi haftada 5 güne çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Engelsiz Atölye’de eğitime katılan Yiğit Dumlupınar ise “Arkadaşlarımla bu atölyede çok mutluyum, eğlenceli ve güzel vakit geçiriyoruz. Bize bu imkanı sağlayan belediye başkanımız Cengiz Özalp’e ve bizimle ilgilenen, bize bu ortamı hazırlayan eşi Hamide Özalp’e arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Bedava Bonus Veren Bahis Siteleri| haberler|
error: HABERLERİMİZİN KOPYALANMASI YASAKTIR !

beypazarı haber

beypazarı gündem

beypazarı

beypazarı sondakika